Nowy Cieszyn Lager Bezalkoholowy, tak jak wszystkie piwa Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego Cieszyn, powstaje w zabytkowym Browarze w oparciu o własną recepturę, dostosowaną do tradycyjne technologii warzenia piwa. Lager fermentuje w otwartych kadziach, co jest unikalne nie tylko na polskim, ale i europejskim rynku.
Cieszyn Lager Bezalkoholowy doskonale uzupełnia portfolio Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego Cieszyn. Jego podstawowym wyróżnikiem jest miejsce pochodzenia oraz doświadczenie naszych piwowarów – mówi Magdalena Kochan, Dyrektor Generalna z Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego Cieszyn i dodaje - Jasne piwo bezalkoholowe, które powstaje z wykorzystaniem wyłącznie wysokiej jakości naturalnych składników: wody, słodu, chmielu i drożdży, charakteryzuje pełny i orzeźwiający smak, z wyczuwalną goryczką i wyraźnym, chmielowym aromatem. Przy zawartości alkoholu do 0,5% zachowuje swój charakter, bogactwo piwnych smaków i aromatów. Jest odpowiedzią na oczekiwania konsumentów, którzy lubią smak prawdziwego piwa i chcą delektować się jego bezalkoholową wersją bez żadnych kompromisów.
Głównym piwem w ofercie ABZC jest Cieszyn Pilsner, wprost odwołujący się do tradycji piwowarskich z połowy XIX wieku, do tzw. pierwszej piwnej rewolucji. Browar Zamkowy, w którym nieprzerwanie od momentu jego uruchomienia w 1846 roku powstaje piwo, rozpoczął działalność ledwie cztery lata po tym, jak wprowadzono pierwsze piwo w stylu pilsneńskim. Swój smak zawdzięcza najlepszym, wyselekcjonowanym składnikom, unikatowemu dekokcyjnemu procesowi zacierania, obfitemu chmieleniu oraz długiemu leżakowaniu w chłodnych piwnicach browaru. Jest on dostępny zarówno w butelkach, jak i puszkach.
Zgodnie z ideą ABZC całe portfolio produktowe Browaru w naturalny sposób wpisuje się w charakter miejsca oraz historię i wieloletnią tradycję zakładu. Obok nowego Pilsnera, Browar wytwarza kilka innych rodzajów piwa, takich jak Porter Bałtycki, Pszeniczne (Hefe-Weizen), Lager oraz Double IPA. Oferta od Pilsnera do Double IPA, spina klamrą obie piwne rewolucje – tę z połowy XIX i końca wieku XX.
Fot: mat. prasowe