Handel

Innere Stadt – serce Wiednia

Środa, 21 lutego 2024 HURT & DETAL Nr 02/216. Luty 2024
Innere Stadt – to centralna 1. dzielnica Wiednia i zarazem stare miasto otoczone okazałym bulwarem Ringstrasse. Najbardziej znanymi obiektami Innere Stadt są z pewnością – katedra św. Szczepana, od której rozchodzą się malownicze uliczki i szerokie deptaki pełne turystów a także jeden z największych kompleksów pałacowych świata – Hofburg, ze słynnym muzeum cesarzowej Sisi.
Wiedeń, to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów metropolii, dlatego też sprawdziliśmy jak wygląda handel spożywczy w najbardziej turystycznej części miasta, czyli w Innere Stadt. Co ciekawe, handel odbywa się przede wszystkim w formacie samoobsługowym. Pomimo wiedeńskiej architektury sklepy są imponujące, zarówno pod względem powierzchni, jak i bagactwa asortymentu.

Spotkamy tam takie marki, jak BILLA Corso, SPAR Gourmet, czy delikatesy Julius Mainl. To co nas zaskoczyło, to brak sklepów w formacie convenience, typu Żabka, czy 7Eleven. Może to wynikać z faktu, że podstawowe produkty dla turystów dostępne są również w sklepach z pamiątkami, których jest tu wiele, jak również z obecności sklepów firmowych HEINDL czy MANNER.

Tomasz Pańczyk

1_Bez_nazwy_1124.jpg
2Bez_nazwy_1125.jpg

tagi: rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,