Obiektyw na handel

Valletta – słoneczna stolica Malty

Czwartek, 21 września 2023 HURT & DETAL Nr 09/211. Wrzesień 2023
Valletta jest najbardziej wysuniętą na południe europejską stolicą, jest również najbardziej nasłonecznionym miastem – z ponad 300 dniami słonecznymi w roku! Jeśli do tego dodamy, że otaczają je dwie zatoki z błękitną i ciepłą wodą, mariny pełne żaglówek i jachtów, a także przepiękną, ufortyfikowaną starówkę z bajecznymi uliczkami, to czyż może być lepsze miejsce dla turystów? Czy turyści mogą jednak wygodnie robić zakupy spożywcze w tym mieście? Specjalnie dla naszych czytelników sprawdziliśmy, jak to wygląda w praktyce.
Otóż, w starej części Valletta jest tylko jeden duży „Food Market", w którym kupimy praktycznie wszystkie produkty spożywcze. Pozostałe sklepy, to małe mini markety, w których kupimy tzw. „mydło i powidło”, a które nastawione są przede wszystkim na turystów. Kupimy tam również pamiątki z Malty. Jest również sklep kolonialny „Wembley Store”, z delikatesowymi produktami z całego świata. Po większe zakupy musimy udać się jednak do pobliskiej Sliemy. Znajdziemy tam sklep Euro Spar (zlokalizowany w centrum handlowym The Point) czy dyskont sieci Lidl.

Tomasz Pańczyk, Redaktor Naczelny

1a_1.jpg
2a_1.jpgtagi: Valletta , Malta , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,