Nieskategoryzowane

Rośnie produkcja szczecińskiego Drobimexu

Środa, 12 maja 2010
Wprowadzenie na rynek szeregu nowych produktów oraz inwestycje związane z dalszym unowocześnianiem zakładów to główne działania Drobimexu, których celem jest umacnianie pozycji firmy na rynku.

Zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami szczecińskie przedsiębiorstwo przeprowadziło kolejne inwestycje modernizacyjne, co pozwoliło m.in. zwiększyć wydajność produkcji. Firma wzbogaciła się o nowe maszyny i urządzenia w zakładach w Szczecinie Dąbiu i w Goleniowie. Na rynku można kupić obecnie poza mięsem, ponad 80 różnego rodzaju produktów Drobimexu.

W zakładzie produkcyjnym w Szczecinie Dąbiu znów zainwestowano w modernizację linii oraz unowocześnienie produkcji. Największą inwestycją był zakup i uruchomienie drugiej nowoczesnej, w pełni automatycznej linii FHF STORK przeznaczonej do filetowania i cięcia skrzydełek tuszek kurcząt.

Inwestycja kosztowała prawie 4 mln złotych. Pozwoliło to na dalsze zwiększenie produkcji i zdolności ubojowych. Obecnie dzienny ubój to 100 tys. szt.

Maszyna przede wszystkim daje poprawę jakości cięć mięsa. Obecnie Drobimex jako jedyny zakład w Polsce posiada linie filetowania FHF. Przy okazji tej inwestycji zadbano o podwyższenie standardu sanitarno - weterynaryjnego. Nastąpiła wymiana oświetlenia, renowacja posadzek oraz poprawa izolacji ścian i sufitów poprzez położenie nowych płyt warstwowych.

Zamontowano również nowe systemy transportowe surowców i wyrobów gotowych. Pracuje także nowa linia pojemników i kartonów. Przypomnijmy, że wcześniej w zakładzie w Szczecinie Dąbiu przeprowadzono modernizację ciągów produkcji, przebudowano wydział kurczaka 9 części KFC oraz wydział elementów i kurcząt w przyprawach. Drobimex jako pierwsza firma w Polsce uruchomił linię do produkcji polędwiczek z kurcząt i dalej ją modernizuje.

Wraz ze wzrostem uboju w Szczecinie Dąbiu rośnie produkcja wędlin w zakładzie w Goleniowie, a także inwestowane są środki w modernizację parku maszynowego. W zakładzie produkcyjnym najpierw zakupiono nowe maszyny do pakowania, następnie zainwestowano w nową nadziewarkę oraz klipsownicę i komorę wędzarniczo-warzelniczą. Dzięki temu wzrosły możliwości produkcyjne, a Drobimex na rynku oferuje coraz większy wachlarz wędlin. W Goleniowie produkowanych jest ok. 80 rodzajów wędlin. Codziennie Drobimex produkuje ich 50 ton. Wędliny najchętniej kupowane to parówki, szynka delikatesowa oraz pasztet francuski. Możliwości produkcyjne samych parówek wzrosły z 14 do 18 ton dziennie.

Drobimex od dawna jest także przygotowany na rozpoczęcie sezonu grillowego. Tegoroczna oferta grillowa to kilkanaście produktów, wśród których są prawdziwe nowości na polskim rynku m.in. Sznycle i Steki Chakalaka. Pod nazwą Chakalaka kryje się ostro - słodka marynata z nutą papryczek czereśniowych. Soczyste steki z chrupiącą skórką oraz cieniutkie sznycle z piersi kurcząt, gotowe są do podania po 2-3 minutach pieczenia. Kolejna nowa propozycja dla klientów to Sznycle Barbecue, czyli cieniutkie płaty mięsa z piersi kurcząt, marynowane w sosie barbecie. Pieczone powinny być na gorącym ruszcie, 1 minutę z każdej strony. Na polskim rynku Drobimex jako pierwszy będzie miał taki produkt. Do stworzenia sznycli Drobimex zakupił specjalną krajalnicę. W tegorocznej ofercie nie zabraknie grillowych elementów z kurcząt oraz tradycyjnych wędlin, czyli kiełbasy grillowej i kaszanki białej z kurcząt. Większość produktów będzie dostępnych w sieciach handlowych.

Drobimex SA większość swojej produkcji dostarcza do sieci handlowych w Polsce, które wraz z eksportem realizują większość obrotów całej firmy.

(Maja Święcka)

tagi: Drobimex ,