Nowości

Absolut i Heinz tworzą pierwszy na świecie „Tomato Vodka Pasta Sauce”

Piątek, 24 marca 2023
Marka Absolut połączyła siły z firmą Heinz. Wspólnie od połowy kwietnia wprowadzają limitowaną edycję sosów „Tomato Vodka Pasta Sauce” – wyłącznie na rynek brytyjski.
Absolut, marka wódki należąca do Grupy Pernod Ricard oraz firma Heinz zainspirowały się przepisem na pikantny makaron z dodatkiem wódki, który stał się popularny na TikToku i Instagramie w 2020 roku. To właśnie wtedy supermodelki i influencerzy wywołali sensację dzieląc się swoimi przepisami na pikantny makaron z wódką. Do dziś przepis ten pozostaje jednym z najmodniejszych w mediach społecznościowych.

Wódka intensyfikuje bogaty i kremowy smak sosu na bazie pomidorów, bazylii i sera. Podczas gotowania odparowuje podkreślając bogactwo smaku zawarte w pomidorach. Ale to nie jedyny powód, dla którego używa się w tym przepisie alkoholu. Wódka działa jak emulgator - pozwala dobrze połączyć tłuszcz z kwasem, które bez tego dodatku mają tendencję do oddzielania się. W przypadku penne alla vodka chodzi o połączenie oliwy z kwaśnymi pomidorami.

Leanne Banks, Dyrektor Marketingu w Pernod Ricard UK mówi: „To naturalne, że będziemy współpracować z firmą Heinz – nasze kultowe marki mają ponad 100 letnią tradycję. Jako brytyjski numer jeden wśród wódek premium, Absolut jest stworzony do łączenia, czy to z pysznymi napojami, czy to z produktami spożywczymi, a Tomato Vodka Sauce  Heinz x Absolut to strzał w dziesiątkę. Teraz fani naszej marki mogą zasmakować wódki Absolut w innowacyjny sposób - pasta alla vodka style".

Caio Fontenele, Dyrektor ds. nowych przedsięwzięć w firmie Heinz mówi: „Jesteśmy podekscytowani partnerstwem obu marek, w ramach którego powstał pierwszy Tomato Vodka Pasta Sauce, dostępny w głównych supermarketach w Wielkiej Brytanii. Połączenie wysokiej jakości sosów pomidorowych Heinza i wódki premium będzie czymś wyjątkowym dla konsumentów. Rezultat jest absolutnie pyszny!”

Tad Greenough, Brand Creative Director w The Absolut Company dodaje: "Rozpoczynając każde partnerstwo w pierwszej kolejności myślimy o naszych konsumentach. Wiedzieliśmy, że istnieje niesamowity popyt na Penne alla Vodka, po części napędzany buzzem w mediach społecznościowych, po tym jak znane osoby dzieliły się swoimi pomysłami na przepisy w sieci. Pomyśleliśmy wtedy, że możemy połączyć to, co najlepsze z dwóch światów - najlepsze pomidory i najlepszą wódkę. To byłoby coś! Pronto, Heinz x Absolut Tomato Vodka Pasta Sauce".

Ograniczona liczba „Tomato Vodka Pasta Sauce” dostępna będzie wyłącznie w Wielkiej Brytanii od połowy kwietnia, w cenie 2,50 GBP (3 USD) za słoik 350g.


tagi: Absolut , Heinz , Tomato Vodka Pasta Sauce , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,