Nowości

Wege Siostry debiutują w wegańskiej ladzie w sklepach Carrefour

Piątek, 10 marca 2023
To już rok, gdy Carrefour uruchomił pierwsze w Polsce bezmięsne lady, zapewniające szeroki wybór wegańskich zamienników mięsa na wagę. Akcja zaczęła się od jednego warszawskiego sklepu, a po kilkunastu miesiącach oferta dostępna jest już w wielu polskich miastach. Teraz obok marki Bezmięsny, do VEGE lady dołączają także Wege Siostry – producent roślinnych alternatyw dla sera.
Wege Siostry to rodzinna firma, która od 2017 roku produkuje roślinne alternatywy dla serów i masła. Powstają one z połączenia innowacyjnego surowca – orzechów nerkowca – oraz tradycyjnych metod serowarstwa. Bez mleka, bez glutenu, za to z żywymi kulturami bakterii i najlepszej jakości składnikami

Do VEGE lady w 6 warszawskich sklepach Carrefour*, właśnie trafiają dwa smaki flagowej linii Wege Sióstr – Toczonych z nerkowców. Produkty na bazie fermentowanych orzechów, kształtem przypominają camembert, a w konsystencji są bardzo kremowe. Idealnie sprawdzają się na desce roślinnych przekąsek, do smarowania kanapek, ale także dań na ciepło.

W VEGE ladach na konsumentów czekają dwa smaki tej linii:
  • z czarnuszką
  • z suszonymi pomidorami i czosnkiem niedźwiedzim
VEGE lada odpowiada na rosnące oczekiwanie klientów, którzy są na diecie wegańskiej, wegetariańskiej lub po prostu chcą spróbować ograniczyć mięso – mówi Sylwester Mroczek, Manager Działu Rozwoju Formatów i Konceptów Handlowych Carrefour Polska. – Lada pomaga klientom w ograniczeniu marnowania żywności, bo mogą kupić dokładnie taką ilość produktu, jaka jest im potrzebna. Dodatkowo produkty na wagę mają niższą cenę niż te oferowane w opakowaniach, dzięki czemu jeszcze więcej klientów będzie mogło spróbować nowych wegańskich smaków - dodaje.

Wege Siostry od zawsze wspierają inicjatywy związane ze zrównoważonym rozwojem i idei zero waste. Projekt roślinnej lady w sklepach Carrefour jest wyjątkowy i bardzo cieszymy się, że możemy być jego częścią. Tym bardziej, że Toczone z nerkowców są pierwszą roślinną alternatywą dla sera dostępną w ladzie na wagę. – mówi Magdalena Rzymanek-Paczkowska, współzałożycielka marki.

Od 10 do 25 marca, w 3 warszawskich hipermarketach Carrefour oraz 3 sklepach Carrefour Bio, na wszystkie produkty marki obowiązuje promocja -10%, a dodatkowo w weekend 10-11 marca odbywać się będą degustacje.tagi: Wege Siostry , Carrefour , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,