Opakowania

Maspex jako pierwszy wprowadził zakrętkę przytwierdzoną do opakowania kartonowego combidome firmy SIG

Piątek, 27 stycznia 2023
Grupa Maspex Wadowice, jeden z największych producentów żywności w Europie Środkowo-Wschodniej, kontynuuje bliskie partnerstwo z firmą SIG, stając się pierwszą firmą oferującą przytwierdzoną zakrętkę domeTwist do kartonowych opakowań combidome. Jest to ważny krok na mapie zrównoważonego rozwoju firmy Maspex, jako lidera innowacyjnych rozwiązań m.in. w linii soków pod marką Tymbark.
Przytwierdzone zakrętki obecnie dostępne są już dla obu linii soków: owocowo-warzywnej Tymbark Vega 500 ml oraz owocowej Tymbark 1000 ml.  Sukcesywnie są wprowadzane na rynek od kilku miesięcy.

Wprowadzenie tej innowacji przez Maspex wyprzedza dyrektywę UE Single Use Plastics (SUP) w sprawie tworzyw sztucznych do jednorazowego użytku. Według SUP, od lipca 2024 r. wszystkie jednorazowe opakowania na napoje muszą być wyposażone w nakrętki, które będą trwale przymocowane do opakowania, dzięki czemu będzie można je łatwo wyrzucić i poddać recyklingowi wraz z resztą opakowania.

Przytwierdzona zakrętka domeTwist firmy SIG jest wygodna w użytkowaniu i co ważne kompatybilna z istniejącymi liniami napełniania i aplikatorami zamknięć firmy SIG, demonstrując prawdziwą elastyczność i możliwość adaptacji rozwiązań SIG w zakresie pakowania i napełniania przy minimalnych kosztach dla klientów. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo planowania i inwestycji europejskim producentom napojów, takim jak Maspex, którzy muszą spełniać wymogi regulacyjne UE.

Karina Ostatek, Senior Marketing Manager Nordics, Poland & Ukraine w firmie SIG: "Firma Maspex jest zaangażowana w ciągłe ulepszanie swoich technologii produkcyjnych i asortymentu produktów w celu znalezienia optymalnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Jest pierwszą firmą na świecie, która zastosowała zakrętkę przytwierdzoną do opakowania domeTwist firmy SIG w gamie soków Tymbark w unikalnym opakowaniu kartonowym combidome. Dzięki temu, oferuje coraz bardziej świadomym ekologicznie konsumentom możliwość odegrania swojej roli w minimalizacji ilości odpadów plastikowych, które trafiały niejednokrotnie do środowiska zamiast do recyklingu. Nie tylko konsumenci stają się bardziej świadomi ekologicznie, ale także sieci handlowe. Wszyscy stają w obliczu zwiększonego zapotrzebowania na zrównoważone opakowania ze strony europejskich organów regulacyjnych."

Maspex_domeTwist_TC___how_to_use___rgb.jpg

Konsument może wygodnie nalewać zawartość lub też  pić bezpośrednio z kartonu z przytwierdzoną zakrętką. Przy zamykaniu wystarczy lekko unieść nakrętkę, a następnie zamknąć ją w zwykły sposób. Zamknięcie jest zawsze pod ręką i nigdy się nie zgubi. Wysoki poziom akceptacji tego rozwiązania przez konsumentów zarówno w przypadku picia, jak i nalewania został potwierdzony badaniami rynkowymi.

Zamknięcie domeTwist przytwierdzone do opakowania jest jedną z trzech innowacji w zakresie zamknięć dla opakowań firmy SIG w Europie. Pozostałe 2 stanowią combiSwift i combiMaxx oferowane dla najbardziej popularnych formatów kartonowych opakowań rodzinnych.

Maspex_domeTwist_TC___rgb.jpg


SIG jest wiodącym dostawcą rozwiązań opakowaniowych przyjaznych dla środowiska. Dzięki naszemu unikalnemu portfolio aseptycznych opakowań kartonowych, bag-in-box oraz typu pouch współpracujemy z naszymi klientami, aby dostarczyć konsumentom na całym świecie produkty spożywcze i napoje w bezpieczny, zrównoważony i niedrogi sposób. Nasza technologia i wyjątkowe zdolności innowacyjne umożliwiają dostarczanie naszym klientom kompleksowe rozwiązania dla wielu produktów oraz inteligentnych fabryk. Założona w 1853 roku firma SIG ma swoją główną siedzibę w Neuhausen w Szwajcarii. Umiejętności i doświadczenie naszych około 8 400 pracowników na całym świecie pozwalają nam szybko i skutecznie reagować na potrzeby naszych klientów w ponad 100 krajach. W 2021 roku SIG wyprodukował 48 mld opakowań i wygenerował 2,7 mld euro przychodu (w tym nieaudytowane przychody Scholle IPN i Evergreen Asia). SIG posiada rating AA ESG według MSCI, wynik 13,4 (niskie ryzyko) według Sustainalytics oraz platynową ocenę CSR według EcoVadis. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sig.biz.
Aby poznać trendy, które napędzają przemysł spożywczy i napojów, odwiedź nasz blog SIGnals: https://www.sig.biz/signals/en

Grupa Maspex Wadowice, jeden z największych producentów żywności w Europie Środkowo-Wschodniej, kontynuuje bliskie partnerstwo z firmą SIG, stając się pierwszą firmą oferującą przytwierdzoną do opakowania zakrętkę domeTwist TC dla unikalnych kartonowych opakowań combidome. Jest to ważny krok naprzód na mapie zrównoważonego rozwoju firmy Maspex, ponieważ jest ona liderem we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla linii soków Tymbark w opakowaniu kartonowym.

Źródło: Maspex
Fot: Maspextagi: Maspex , zakrętka , opakowania kartonowe , combidome , SIG , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,