Auto

Akcesoria samochodowe w sieci Lidl

Czwartek, 12 stycznia 2023
Zima to dla kierowców trudny okres, zwłaszcza gdy temperatury spadną poniżej zera. Zadbanie o wygląd i stan pojazdu stanie się dużo prostsze dzięki użytecznym akcesoriom, dostępnym w sklepach Lidl Polska od soboty 14 stycznia.
W zimie wielu właścicieli aut zmaga się z tym samym problemem: utrudnionym rozruchem. Fakt, że silnik „nie odpala”, jest szczególnie irytujący wówczas, gdy trzeba gdzieś prędko dojechać – np. do pracy. W takiej sytuacji sprawdzi się prostownik z funkcją wspomagania rozruchu marki Ultimate Speed (279 zł/ 1 zestaw), który wyposażono w wyświetlacz LCD i liczne zabezpieczenia (przed zmianą biegunów, przed zwarciem i przeciążeniem). Urządzenie ma mikroprocesorowy układ sterowania z programem diagnostycznym. Samoczynnie rozpoznaje typ akumulatora (6V lub 12V) i dostosowuje do niego parametry ładowania (generuje prąd o natężeniu 2, 6 albo 17 A). Z tak zaprojektowanego prostownika mogą korzystać nawet osoby niezaznajomione z techniką, którym zależy jedynie na tym, by sprawnie uruchomić samochód… albo motocykl. Od soboty 14 stycznia w sklepach Lidl Polska dostępny będzie również elektroniczny prostownik z wyświetlaczem marki Ultimate Speed (59,90 zł/ 1 zestaw ). Ten model też jest przeznaczony do akumulatorów różnego typu (6V lub 12V). Generuje prąd o natężeniu 5 A i oferuje 4 różne programy ładowania, działa nawet w temperaturze –20°C. Prawdziwe problemy zaczynają się wówczas, gdy nie można uruchomić samochodu, a w pobliżu nie ma kontaktu. W takim przypadku przyda się powerbank 12 000 mAh z funkcją rozruchu marki Ultimate Speed (249 zł/ 1 zestaw), który nawet w bardzo niskiej temperaturze (–21°C) jest w stanie wygenerować silny impuls elektryczny (ok. 500 A, 12 V), a tym samym – uruchomić auto. Oczywiście za pomocą powerbanku można naładować też urządzenia takie jak telefon lub tablet, tym bardziej, że w zestawie znajdują się liczne akcesoria: złączka 12 V, przewód rozruchowy i kabel USB z końcówkami mikro-USB, mini-USB oraz USB-C. Ponadto, za sprawą wbudowanej diody LED, powerbank może zastąpić latarkę – zimą, gdy zmrok zapada szybko, to bardzo użyteczna funkcja.

Czyste bagażnik i wnętrze

By samochód był sprawny, trzeba dbać o niego kompleksowo. Jedną z podstawowych czynności, które powinien wykonywać każdy użytkownik pojazdu, jest regularna kontrola ciśnienia w oponach. Gdy okaże się zbyt niskie, warto skorzystać z minikompresora 12 V marki Ultimate Speed (79,90 zł/ 1 zestaw), wyposażonego ok. trzymetrowy przewód. Urządzenie jest w stanie wytworzyć ciśnienie 10 barów – to aż nadto, aby napompować oponę w samochodzie, także dostawczym. Co więcej, minikompresor pobiera prąd z gniazda zapalniczki, więc można go używać praktycznie wszędzie: na podjeździe, poboczu, w lesie itp. To tym ważniejsze, że za jego pomocą da się napompować też piłkę, oponę albo materac. Warto zaopatrzyć się również w pompę oleju 12 V, która w razie potrzeby pomoże wymienić różnego rodzaju oleje: silnikowy, napędowy lub opałowy. Ona także pobiera prąd z gniazda zapalniczki, a w zestawie z urządzeniem znajdują się niezbędne kable, węże i zaciski. Od soboty 14 stycznia w sklepach Lidl Polska będą dostępne też produkty, które ułatwią utrzymanie porządku we wnętrzu auta. To m.in. organizer samochodowy i mata ochronna w cenie 29,99 zł, szczególnie przydatna z punktu widzenia posiadaczy zwierząt – dzięki niej pupil nie zabrudzi ani nie uszkodzi wykładziny w bagażniku. Można w nim również umieścić wodoodporną matę (39,99 zł/ 1 szt.) w uniwersalnym rozmiarze. Od spodu pokrywają ją gumowe, stabilizujące kolce. Jednocześnie warto zadbać o porządek i czystość w kabinie. Liczący aż 14 elementów zestaw pokrowców na fotele samochodowe (89,90 zł) zabezpieczy tapicerkę przed brudem i zużyciem. W komplecie są m.in. ochraniacze na zagłówki oraz tylną kanapę; co ważne, pasują również na siedzenia z bocznymi poduszkami powietrznymi. Wyposażenie auta ma duży wpływ na bezpieczeństwo podróżujących nim osób. Zgodnie z przepisami, w każdym samochodzie powinna znajdować się apteczka. Jeśli z jakiegoś powodu jej nie ma, jest niekompletna lub stara, należy kupić nową – np. apteczkę marki Sensiplast (32,99 zł/ 1 zestaw), dostępną w sklepach Lidl Polska od 14 stycznia. Zawiera plastry, koc ratunkowy, opatrunki osobiste, opaski uciskowe, kompresy na rany, rękawiczki jednorazowe i inne przybory, przydatne w razie kolizji. Co ważne, apteczka Sensiplast jest zgodna z normą DIN 13164. Już od soboty 14 stycznia klienci sklepów Lidl Polska będą mogli kupić te i wiele innych, atrakcyjnie wycenionych akcesoriów do samochodu.

1a.JPG
2a.JPG
3a.JPG

Źródło: Lidl Polskatagi: akcesoria samochodowe , Lidl Polska , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,