Nowości

Lody Koral Ekipa powracają w nowej odsłonie

Środa, 27 kwietnia 2022
Lody Koral-Ekipa pokochała cała Polska. Od poszukiwań na sklepowych półkach po papierki na portalach aukcyjnych – to pierwsze lody o takiej popularności wśród konsumentów. Teraz najpopularniejsze w Polsce lody wracają w dwóch nowych smakach: lody sorbetowe jabłkowe i pomarańczowe w polewie o smaku gumy balonowej ze strzelającym cukrem.
Lody Koral-Ekipa to według Centrum Monitorowania Rynku lider rankingu najpopularniejszych lodów sezonu 2021. Zajmują blisko 50% sprzedaży w sklepach do 300m2 powierzchni i zostawiają konkurencję daleko w tyle. Według tych samych badań Koral został liderem sprzedaży lodów na patyku. Dane samej marki również potwierdzają fenomen lodów Ekipa, które stały się najlepiej sprzedającą się nowością w 40 letniej historii firmy – wyprzedzając o ponad 300% pozostałe nowości i pokonały trudną barierę pogodową na początku sezonu i wydłużyły sezon po zakończeniu wakacji.
 
– Lodów Ekipa nie mogło zabraknąć w sezonie 2022 bo czekają na nie fani w całej Polsce. Stały się bardzo popularne już od samego początku uruchomienia sprzedaży - w marcu i kwietniu, kiedy było jeszcze dosyć zimno, ale ich sprzedaż paradoksalnie wciąż rosła niezależnie od prognoz pogodowych. Dlatego w tym roku już na początku sezonu oferujemy naszym konsumentom powrót kultowych Lodów Koral-Ekipa w dwóch, nowych, sorbetowych smakach: jabłko i pomarańcza niezmiennie z ulubioną polewą o smaku gumy balonowej i strzelającym cukrem - dla tegorocznych smaków będzie ona tym razem w kolorze ciemno turkusowym. Ostatni rok oprócz mierzenia się z kolejną falą pandemii upłynął również pod presją sprostania ogromnemu popytowi na lody Koral-Ekipa. W tym roku jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani na podobne, a nawet większe zainteresowanie – mówi Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu Koral.
tagi: Lody Koral Ekipa , nowości , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , przemysł spożywczy ,