Opakowania

SIG prezentuje nową generację opakowań rodzinnych: combivita

Wtorek, 15 lutego 2022 HURT & DETAL Nr 02/192. Luty 2022
Firma SIG wprowadza na rynek nowe aseptyczne opakowanie kartonowe combivita, zapewniające wyższy poziom wygody i zróżnicowania. Optymalnie dostosowane do wymagań zabieganych konsumentów, jak i zmieniających się potrzeb przemysłu napojowego, to gwarancja wygody użycia, wyróżnienia się na półce oraz elastyczności w procesie pakowania dla producenta.
Opakowanie combivita firmy SIG zostało opracowane w oparciu o badania konsumenckie, jak również analizę potrzeb samego producenta, co zapewnia przewagę konkurencyjną w wielu obszarach. Dostępne jest w trzech pojemnościach (500, 750 i 1000 ml). Opakowanie posiada również ciekawy kształt. Na froncie zostały zaprojektowane dwa panele narożne, które stwarzają dodatkowe możliwości komunikacji. Producenci mogą podkreślić np. wariant produktu lub kluczowe wyróżniki samego napoju.

Pandemia spowodowała zmianę nawyków konsumenckich, w tym częstszą pracę z domu i kupowanie produktów na zapas. W rezultacie gwałtownie wzrósł popyt na wygodne opakowania rodzinne, umożliwiające dłuższe przechowywanie. Coraz ważniejsza jest też dbałość o przyrodę, a wybór ekologicznego opakowania jest tego świadectwem. Nasze nowe, aseptyczne opakowanie kartonowe combivita sprawia, że życie staje się prostsze, wygodniejsze, i zrównoważone zarówno dla konsumentów, jak i naszych klientów" – podkreśla Karina Zawadzka, Senior Marketing Manager Nordyki, Polska, Rosja w firmie SIG.

Ponadto, cechą unikatową kartonu jest organiczne, tylne wcięcie, nawiązujące do kształtu klepsydry, które nie tylko podkreśla jego nowoczesny charakter premium, ale także sprawia, że jest wygodny w trzymaniu. Opakowanie combivita jest przyjazne dla środowiska – 100% tektury pochodzi z lasów z certyfikatem FSC™, ultracienka warstwa aluminium również pochodzi z odpowiedzialnie pozyskiwanych źródeł i jest certyfikowana przez ASI (Alluminium Stewardship Innitiative). Dodatkowo, istnieje możliwość wykorzystania innej struktury dla samego opakowania, w której udział surowców odnawialnych jest zwiększony (dzięki powiązaniu polimerów z roślinami, a mianowicie z olejem talowym – materiałem ubocznym z produkcji drewna). Tego rodzaju struktura posiada niższy ślad węglowy, a więc jest jeszcze bardziej przyjazna dla środowiska.

Ale to nie wszystko, combivita wyposażona jest w innowacyjną zakrętkę truTwist przytwierdzoną już do opakowania, o wyjątkowo dużej średnicy zewnętrznej 32,5 mm, dzięki której nalewanie jest wyjątkowo łatwe i „płynne”.

Innowacyjne opakowania combivita są pierwszymi opakowaniami napełnianymi za pomocą najnowszej generacji linii aseptycznej SIG NEO. To najszybsza na świecie maszyna napełniająca dla rodzinnych opakowań kartonowych z wydajnością do 18 000 szt. na godzinę. Posiada najlepsze w swojej klasie wskaźniki sterylności i zredukowane zużycie mediów, jak i materiałów eksploatacyjnych – wszystko to przyczynia się do obniżenia całkowitego kosztu posiadania w porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji.


tagi: SIG , opakowania rodzinne , combivita , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , przemysł spożywczy ,