Auto

IVECO i Plus ogłaszają pilotażowy program autonomicznych samochodów ciężarowych

Poniedziałek, 03 stycznia 2022
IVECO, marka pojazdów użytkowych, nawiązała współpracę z Plus (dawniej Plus.ai), globalnym dostawcą technologii do autonomicznych pojazdów ciężarowych. IVECO będzie europejskim partnerem Plus w nowym programie pilotażowym w Europie i Chinach, który rozpocznie się od weryfikacji autonomicznej technologii Plus i jej integracji z najnowszą generacją pojazdów ciężarowych IVECO S WAY.
Pierwszy wspólny test posłuży sprawdzeniu i wykazaniu możliwości systemu Plus zastosowanego w samochodzie IVECO S WAY w zróżnicowanych warunkach środowiskowych i drogowych. Seria kompleksowych testów, obejmujących zarówno sytuacje, w których za kierownicą siedzi człowiek korzystający z rozwiązania PlusDrive, jak i jazdę w pełni autonomiczną na tzw. poziomie 4, pomoże zgromadzić dane i zweryfikować integralność projektu w produkcji autonomicznych S WAY.
 
Marco Liccardo, desygnowany na stanowisko Chief Technology & Digital Officer w Grupie IVECO, powiedział: „Plus — jedyna firma oferująca technologię autonomicznej jazdy do samochodów ciężarowych, która rozpoczęła już dostarczanie komercyjnego produktu klientom z sektora ciężkiego transportu — opracowała także przejrzystą i przekonującą strategię wprowadzenia najpierw rozwiązania wymagającego jeszcze obecności kierowcy, a następnie w pełni autonomicznego pojazdu ciężarowego poziomu 4. Jest to zgodne z naszą skoncentrowaną na kliencie wizją bardziej zautomatyzowanego i bezpieczniejszego samochodu ciężarowego, którego eksploatacja przekłada się na zwiększenie produktywności i obniżenie kosztów operacyjnych”.
 
„Zawsze podkreślaliśmy potrzebę ekspansywnego testowania jako sposobu weryfikacji możliwości systemu autonomicznej jazdy w zakresie radzenia sobie ze zróżnicowaną pogodą, terenem i sytuacjami na drodze. Ten pilotażowy projekt przyspieszy nasze działania w kierunku uruchomienia produkcji autonomicznych ciężarówek, w których połączymy gotową do produkcji, wysokowydajną, kompleksową technologię autonomicznej jazdy na poziomie 4 firmy Plus z głębokimi kompetencjami inżynierskimi oraz koncentracją na bezpieczeństwie i zrównoważonym rozwoju IVECO” — powiedział Shawn Kerrigan, dyrektor ds. operacyjnych i współzałożyciel Plus.tagi: IVECO , Plus ogłaszają , samochody autonomiczne , samochody ciężarowe , motoryzacja ,