Nowości

Nowy Carlsberg Pilsner 0,0% w butelce z eco rozwiązaniami

Wtorek, 23 marca 2021
Na start sezonu Carlsberg Polska proponuje nowy bezalkoholowy wariant kultowego Carlsberg Pilsner. To odpowiedź marki na rozwijający się rynek piw bezalkoholowych.
Mimo pandemii piwa bezalkoholowe w 2020 roku kolejny raz zanotowały wzrost popularności i  przekroczyły wartość 1 miliarda złotych[1]. Na koniec 2020 roku udział wartościowy piw 0% w  kategorii piwa wynosi 5,7 proc.[2], w porównaniu do 4,7 proc. w 2019 roku. Wśród segmentów piw 0%, bezalkoholowe lagery osiągnęły w 2020 roku wzrost wolumenowy na poziomie 13 proc.    

Carlsberg 0,0% to orzeźwiające piwo z chmielowymi nutami i przyjemną goryczką. Nowy wariant najlepiej serwować schłodzony, w temperaturze 6 – 8o C. Doskonale pasuje do piwnych przekąsek – orzeszków, chipsów, chudych ryb, lekkich sałatek.  

Bezalkoholowa wersja Carlsberg Pilsner będzie dostępna w butelce, której  kształt nawiązuje do ponad 170-letniej tradycji. Niebieskie kolory na etykiecie to kod kolorystyczny piw bezalkoholowych. Butelka w tym kształcie została już zastosowana w alkoholowym wariancie piwa Carlsberg z zieloną etykietą. Logotyp marki nawiązuje do projektu logo Carlsberg, które w 1904 roku opracował słynny duński projektant Thorvald Bindesbøll. W opakowaniu wprowadzono kilka eko rozwiązań. Na etykietach został zastosowany granatowy  atrament z certyfikatem Cradle to CradleTM Silver. Zastosowanie certyfikowanego atramentu poprawia przydatność́ do recyklingu materiałów nim zadrukowanych. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem w butelce Carlsberg 0,0% oraz w Carlsberg Pilsner kapsel ZeroO2 , który absorbuje tlen z górnej części butelki (szyjki), co sprawia, że piwo dłużej pozostaje świeże ponieważ nie utlenia się.

Carlsberg 0,0% jest dostępny od połowy marca br. w butelkach 0,5 l oraz w zbiorczym opakowaniu 20 szt. w sklepach sieci Biedronka.

 


[1]  Źródło: NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Beer), sprzedaż wolumenowa, skumulowane okresy: I - XII 2019, I - XII 2020,  kategoria: Piwo.
[2] Źródło: NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Beer), sprzedaż wolumenowa, skumulowane okresy: I - XII 2019, I - XII 2020,  kategoria: Piwo.tagi: Carlsberg Polska , Carlsberg Pilsner , eco , piwo bezalkoholowe , rynek piwa , sprzedaż , handel , konsument ,