Gospodarka

Rzecznik MŚP przeciwny dokręcaniu mandatowej śruby przedsiębiorcom

Poniedziałek, 25 stycznia 2021
W Sejmie RP procedowany jest obecnie projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw. Przewiduje on m.in. podwyższenie maksymalnej wysokości mandatów karnych skarbowych, z dotychczasowej podwójnej wysokości minimalnego wynagrodzenia, do aż pięciokrotności minimalnego wynagrodzenia.
Takiemu posunięciu kategorycznie sprzeciwia się Rzecznik MŚP i w swojej opinii sejmowej punktuje braki tego projektu w zakresie przygotowania odpowiedniej oceny skutków regulacji.

– Brak wskazania przez projektodawców wpływu proponowanej regulacji prawnej na sektor MŚP jak w sposób wskazany już powyżej ocenić należy jako niewypełnienie dyspozycji art. 66 ust. 1 pkt 2 Prawa przedsiębiorców – alarmuje w piśmie do Zastępcy Szefa Kancelarii Sejmu Adam Abramowicz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Na zakończenie swojej opinii Rzecznik MŚP domaga się konsultowania z nim kolejnych wersji projektu. Czy rządzący posłuchają strażnika Konstytucji Biznesu? Czas pokaże.tagi: Rzecznik MŚP , prawo , ustawa , mandaty , przedsiębiorca ,