Z badań renomowanej firmy Jones Lang LaSalle przeprowadzonych na zlecenie olsztyńskiego Urzędu Miasta wynika, że mieszkańcy wojewódzkiego Olsztyna mają do dyspozycji znacznie uboższą ofertę handlową niż mieszkańcy innych, nawet o wiele mniejszych miast. Przyjęta 8 grudnia przez radnych uchwała w świetle ww. wyników przeprowadzonych badań wydaje się naturalną ich konsekwencją.
Stało się to, na co od dawna czekał Uniwersytet Warmińsko Mazurski i inwestor, firma Libra Project: olsztyńscy radni docenili wyjątkowość architektury i wielofunkcyjność Galerii Warmińskiej. Zaowocowało to decyzją o pozwoleniu na wprowadzenie zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu położonego w granicach os. Brzeziny oraz przyległych terenów osiedli Kortowo i Jaroty. W praktyce oznacza to, że zgodnie z zapisami w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego (które jest podstawą do opracowania MPZP), w Planie będą mogły zostać wprowadzone zmiany, które dadzą zielone światło, aby przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima powstała Galeria Warmińska. Obiekt ten, dzięki swojej wyjątkowej architekturze będzie wizytówką handlowego Olsztyna.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji radnych. Cieszymy się, że Galeria Warmińska została doceniona i miasto otworzyło przed nami furtkę do realizacji tej inwestycji. Co istotne, żaden z radnych nie był przeciwny przyjęciu uchwały" - powiedział Grzegorz Pękalski, prezes firmy Libra Project. - „Z rozmów przeprowadzonych z przedstawicielami dużych sieci handlowych, m.in. podczas tegorocznych targów nieruchomości MAPIC w Cannes, gdzie prezentowaliśmy nasz projekt, wiemy, że Olsztyn to miasto, które cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców, m.in. ze względu na niskie nasycenie powierzchnią handlową w tym mieście. Mamy nadzieję, że nasza galeria przyciągnie do miasta nowe i pożądane przez mieszkańców marki."
Galeria Warmińska to niepowtarzalna architektura i wielofunkcyjność. Jej projekt został przygotowany przez pracownię architektoniczną prof. Stefana Kuryłowicza, który jest wybitnym autorytetem w dziedzinie architektury, a jego nazwisko znane jest na całym świecie. Galeria pełnić będzie zarówno funkcję handlową, jak i rozrywkową, rekreacyjną oraz sportową. Mieszkańcy Olsztyna otrzymają nową przestrzeń miejską z terenami zielonymi, amfiteatrem, boiskami sportowymi, lodowiskiem i placami zabaw. Kino, kręgielnia i klub fitness uzupełnią ofertę 160 sklepów, kawiarni i restauracji oraz punktów usługowych.
(Maja Święcka)
tagi: Galeria Warmińska ,
Grupa Eurocash w pierwszym kwartale 2025 r. wypracowała 6,9...
W I kw. 2025 r. stwierdzono 9,3 tys. przestępstw kradzieży w...
Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok potwierdzający...
Mennica Skarbowa odnotowała około 50-procentowy wzrost...
Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać...
Obecnie 49,1% Polaków dobrze ocenia swoją sytuację...
Platforma strategicznego dialogu w Warszawie i Waszyngtonie...
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek...