Opakowania

Teraz SIG oferuje aluminium z certyfikatem ASI jako standard dla klientów w Europie

Poniedziałek, 29 czerwca 2020
SIG ogłasza dziś kolejny kamień milowy w swoich działaniach, związanych ze zrównoważonym rozwojem, oferując aluminium z certyfikatem ASI jako standard dla wszystkich opakowań SIG w Europie.
SIG utrzymuje pozycję lidera innowacji eco

SIG jako pierwszy w branży uzyskał certyfikat ASI (Aluminium Stewardship Initiative) w obszarach Performance oraz Chain of Custody i jest jedynym producentem kartonów aseptycznych, który oferuje w swoich opakowaniach aluminium pochodzące z odpowiedzialnie pozyskiwanych źródeł, z możliwością komunikacji logotypu ASI na opakowaniu.

Pierwsze kartony z oznakowaniem ASI zostały wprowadzone na rynek przez klientów takich jak belgijski B-Better® z linią wód funkcjonalnych (platforma Unilever Better Future Platform), holenderski producent soków Riedel czy też angielski producent wody w opakowaniach kartonowych DRINKS3 w 2019 roku. Teraz aluminium z certyfikatem ASI będzie standardem dla wszystkich opakowań SIG w Europie. Nowy standard aluminiowy został wprowadzony w czerwcu, poczynając od wprowadzenia przez klientów nowych produktów lub wzorów.

"Używanie opakowań z aluminium certyfikowanym ASI jest świadectwem przyczyniania się do zrównoważonego rozwoju w całym aluminiowym łańcuchu wartości", powiedział Carsten Haerup Christensen, wiceprezes Cluster Europe w SIG. "Dla klientów SIG to kolejne wiarygodne poświadczenie, obok certyfikatu FSCTM dla papieru, mające na celu pokazanie konsumentom, że są po przez swoje wybory mogą się przyczynić do ochrony środowiska".

W ramach swojego zaangażowania w oferowanie klientom 100% opakowań odnawialnych, SIG opracował już pierwsze w branży rozwiązania bez aluminium i pracuje nad wyeliminowaniem aluminium ze swoich opakowań. Jednak dla wielu stabilnych produktów wypełnionych opakowaniami SIG potrzebna jest jeszcze bardzo cienka warstwa ochronna z folii aluminiowej (dziesięciokrotnie cieńsza od ludzkiego włosa), aby chronić je przed światłem i tlenem oraz aby produkty takie jak soki owocowe były bezpieczne i odżywcze.

Certyfikacja zgodnie ze standardami Aluminium Stewardship Initiative (ASI) dowodzi, że aluminium pochodzi z odpowiedzialnych źródeł. Certyfikacja ASI ma na celu zwiększenie identyfikowalności i odpowiedzialności w łańcuchu dostaw aluminium poprzez audyty przeprowadzane zgodnie z surowymi normami dotyczącymi kryteriów etycznych, środowiskowych i społecznych.

Aby pomóc w odpowiedzialnym śledzeniu pochodzenia aluminium, SIG posiada system śledzenia, który jest audytowany w celu utrzymania certyfikacji.

Odpowiedzialne zaangażowanie w zaopatrzenie   

Pozyskiwanie surowców z certyfikowanych, odpowiedzialnych źródeł jest ugruntowanym filarem zaangażowania SIG na rzecz środowiska naturalnego, a tym samym społeczeństwa. Celem firmy jest pozyskiwanie do końca 2020 roku 100% kluczowych surowców w swoich opakowaniach z certyfikowanych źródeł.

Od 2016 roku klienci mogą umieszczać logo FSCTM na każdym z kartonów SIG, aby pokazać, że drewno użyte do produkcji papieru pochodzi z lasów i innych źródeł zarządzanych w zrównoważony sposób.

Od teraz klienci SIG w Europie mogą nie tylko umieszczać  logo FSCTM ale również ASI, aby pokazać konsumentom, że używają w swoich opakowaniach nie tylko papieru, ale również aluminium pochodzącego z odpowiedzialnego źródła.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O FIRMIE SIG, KTÓRA WYZNACZA STANDARDY ECO W BRANŻY OPAKOWAŃ KARTONOWYCH W SYSTEMIE ASEPTYCZNYM:
https://www.sig.biz/en/responsibility/way-beyond-goodtagi: SIG , certyfikat ASI ,