Auto w handlu

Fiat Doblo Cargo Maxi 1.6 Multijet

Piątek, 19 lipca 2019 Autor: Michał Pańczyk, HURT & DETAL Nr 07/161. Lipiec 2019
Fiat Doblo IV generacji oferowany jest obecnie w dwóch typach nadwozia – Cargo i Van oraz w wersji przystosowanej do zabudowy. Producent przygotował również dla użytkowników samochody wyposażone zarówno w silniki benzynowe, jak i diesel. Oczywiście w ofercie znajdują się różne warianty mocy. Nasza redakcja miała okazję sprawdzić jeden z modeli – Fiat Doblo Cargo Maxi, czyli samochód skierowany wprost dla biznesu.
Fiat Doblo już na starcie zaskakuje niezwykle dużą przestrzenią przeznaczoną dla kierowcy i pasażera. Deska rozdzielcza wykonana jest w staranny i ergonomiczny sposób. Wewnątrz samochodu znajduje się wiele schowków oraz przestrzeni stworzonych do umieszczenia wszelkich atrybutów niezbędnych przy prowadzeniu działalności handlowej. Testowany przez naszą redakcję model został wyposażony również w komputer pokładowy wzbogacony o nawigację, co zdecydowanie ułatwia logistyczne rozwiązanie wielu wyzwań codziennej pracy. Kokpit Fiata Doblo Cargo spełnia więc rolę mobilnego centrum dowodzenia. Z zewnątrz samochód wygląda opływowo i nowocześnie. Fiat został wykonany solidnie i zdecydowanie wyróżnia się w segmencie samochodów dostawczych dostępnych na rynku.

Model testowany przez naszą redakcję został wyposażony w 4-cylindrowy silnik diesla „Multijet” o pojemności 1598 cm³, generujący moc 120 KM oraz 6-biegową skrzynię manualną. Połączenie to sprawia, że przemieszczanie się tym samochodem zarówno po mieście, jak i na trasie odbywa się w dynamiczny i łatwy sposób. Fiat Doblo Cargo w takiej konfiguracji jest po prostu przyjemnie prowadzącym się samochodem. Podczas jazdy praktycznie zapominamy, że kierujemy prawie 4,5 – metrowym dostawczakiem, z dopuszczalną masą załadunkową wynoszącą ponad 1 tonę.

Duża pojemność ładunkowa

Samochód dostawczy poza efektywnymi osiągami i komfortem powinien być przede wszystkim praktyczny podczas codziennej pracy. W Fiacie Doblo do dyspozycji mamy przestrzeń załadunkową o długości do 3,4 m, wysokości do 1,55 m i szerokość 1,71 m. Co daje w sumie pojemność do 5,4 m³. Tylne drzwi skonstruowane zostały tak, aby załadunek europalety był jak najprostszy. Użytkownicy samochodu do dyspozycji mają również boczne rozsuwane drzwi umiejscowione po stronie pasażera oraz opcjonalnie po stronie kierowcy. Podłoże przestrzeni ładunkowej niweluje ruchy załadunku podczas jazdy, dzięki temu użytkując Fiata Doblo unikamy zbędnych uszkodzeń przewożonego towaru. Przestrzeń została również wzbogacona o specjalne haki zabezpieczające. Wszystko to sprawia, że Fiat Doblo jest pomocnikiem w biznesie z prawdziwego zdarzenia.

Testowany model wyposażony został m.in. w kamerę cofania wraz z czujnikami, relingi, półkę pod sufitem, wygodny podłokietnik, gniazdko USB czy automatyczną klimatyzację jednostrefową. Te opcje zdecydowanie ułatwiają codzienne korzystanie z pojazdu. Oczywiście producent przygotował całą gamę dodatkowego wyposażenia, wpływającego zarówno na lepszy komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo załadunku.

Przechwytywanie.JPG

Michał Pańczyk
Redaktor

tagi: Fiat Doblo Cargo Maxi 1.6 Multijet,