Auto w handlu

800 nadwozi wymiennych dla sieci krajowej DB Schenker

Poniedziałek, 03 czerwca 2019 HURT & DETAL Nr 05/159. Maj 2019
DB Schenker modernizuje sieć krajową i wymienia tradycyjnie stosowane naczepy na nadwozia wymienne do obsługi połączeń międzyterminalowych w polskiej sieci logistycznej. Docelowo operator wprowadzi 800 nadwozi.
„Konsekwentnie budujemy kulturę Lean i eliminujemy marnotrawstwa. Inwestycja w nadwozia wymienne to ważny krok w doskonaleniu naszej sieci. Celem jest wzrost efektywności i podniesienie jakości operacji” – mówi Marek Skowroński, Vice President Land Transport Cluster North East Europe w DB Schenker. Do tej pory w sieci krajowej DB Schenker wdrożonych zostało około 200 nadwozi. Operator podpisał też umowę na zakup ciągników terminalowych, które są niezbędne do obsługi nowego procesu.

Nowe nadwozia umożliwią lepsze wykorzystanie taboru i ograniczenie potencjalnych uszkodzeń transportowanych przesyłek dzięki podwójnej podłodze. Pozwolą też na większe wypełnienie towarami, co wiąże się z mniejszą liczbą pojazdów na drogach i niższą emisją spalin. Dla klientów oznacza to wyższą jakość usług i mniejszy ślad węglowy.


tagi: DB Schenker, transport, logistyka,