Gospodarka

Santander Leasing we współpracy z firmą Unia oferuje pożyczki w trzech nowych wariantach

Czwartek, 23 maja 2019
Santander Leasing nawiązał współpracę z największym producentem maszyn rolniczych w Polsce. Dzięki kooperacji z Unią, spółka wprowadziła do oferty trzy nowe warianty pożyczki. Oprocentowanie już od 0 proc.
- Konsekwentnie realizujemy naszą strategię opartą o współpracę z najlepszymi producentami i dystrybutorami maszyn i urządzeń rolniczych – mówi Jakub Poręcki, dyrektor sprzedaży vendorsko-dealerskiej w Santander Leasing. – Nasze doświadczenia wskazują, że to najefektywniejszy sposób by minimalizować koszty naszych klientów przy jednoczesnym zachowaniu opłacalności po stronie Partnera. Cieszę się, że kolejną firmą, z którą mamy możliwość współpracować jest polska spółka z tak bogatą tradycją – dodaje.  

W ramach współpracy Santander Leasing finansuje m.in. agregaty uprawowe, opryskiwacze, rozsiewacze, rozrzutniki, praso-owijarki i pługi.

Spółka oferuje klientom trzy warianty pożyczki. W przypadku pożyczek 0 proc., udział własny może wynieść 20 proc. lub 30 proc. wartości przedmiotu, a leasingobiorca może spłacić należność w sześciu ratach kwartalnych lub czterech półrocznych. To oznacza, że czas trwania umowy wynosi 19 lub 25 miesięcy. Alternatywą jest pożyczka elastyczna, w której większość parametrów może zostać dopasowana do potrzeb klienta.

Badania wskazują, że nastroje inwestycyjne wśród polskich rolników nie słabną. Mimo danych o spowalniającej gospodarce, inwestycje w sektorze AGRO nie ustają. Z raportu „Portret Polskiego Rolnika”, przygotowanego przez Attention Marketing, Agrotime i PMR wynika, że aż 89 proc. ankietowanych rolników zakupiło w ciągu ostatnich trzech lat maszynę lub urządzenie rolnicze. Z kolei 69 proc. ma zamiar dokonać takiej inwestycji w najbliższym czasie.

UNIA Sp. z o.o., to największy w Polsce producent maszyn i urządzeń rolniczych, z którym w ostatnim czasie nawiązał współpracę Santander Leasing.tagi: Santander Leasing, maszyny rolnicze, finanse,