Nowości

Sezon plenerowy? Czas start!

Środa, 15 maja 2019
Majówka jest sygnałem, że rozpoczął się sezon plenerowy. To właśnie od początku maja, kiedy słońce zdecydowanie mocniej przygrzewa, mamy ochotę spędzać czas „na świeżym powietrzu”. Okazji do plenerów i pikników będzie coraz więcej – dlatego warto je dobrze zaplanować!
Okres wiosenno - letni szczególnie sprzyja wyjściom z domu i spotkaniom z przyjaciółmi. Okazję możemy mieć każdego dnia - wystarczy pobliski park lub nawet plac zabaw z zielonym skwerem. Piknik na rozłożonym na trawie kocu, kanapki i warzywa z ulubionymi dodatkami – takimi jak Sos Kielecki czosnkowy – to doskonały przepis na plenerowy sukces. Nie każdy piknik musi wyglądać tak samo – szczególnie pod kątem smakowym i kulinarnym. Jeśli będziemy urozmaicać formę spędzania wolnego czasu, na dłużej pozostanie w pamięci. Berek, badminton, tor przeszkód – ilość aktywnych propozycji jest wręcz niewyczerpana! A kiedy pozytywnie zmęczeni wrócimy na trawę, na pewno z chęcią sięgniemy po przekąski z dodającym potrawom charakteru Sosem Kieleckim hamburgerowym.

Przepis na „rowerowe party”

Ciepłe, wiosenne dni kojarzą nam się z wycieczkami rowerowymi. Co oprócz wody warto spakować do plecaka? Łatwe i pyszne przekąski, takie jak kanapki z ciemnego pieczywa z plastrem wędzonego łososia, rukolą, białym serem i sałatą. Dobrym pomysłem są także mini omlety. Do ich przygotowania potrzebujemy:
  • jajek,
  • drobno pokrojonej czerwonej papryki,
  • żółtego lub pleśniowego sera startego na tarce,
  • pokrojonego szczypiorku.
Do rozbełtanych w misce jajek dodajemy pozostałe składniki i dokładnie mieszamy oraz doprawiamy solą i pieprzem. Następnie na patelnię z rozgrzanym masłem wylewamy ciasto, formując niewielkie placuszki. Kiedy zaczną się ścinać, przewracamy je na drugą stronę, aby się równomiernie zrumieniły. Po wystygnięciu wystarczy spakować je do pojemnika i w drogę! Dobrze mieć pod ręką Sos Kielecki amerykański i Sos Kielecki meksykański, które podkreślają smak mini omletów. Są odpowiednio przyprawione i zaskakują konsystencją. Wybierając plastikowe butelki, wybieramy też wygodę – niezbędną podczas spędzania czasu w plenerze.

Sugerowana cena Sosu Kieleckiego: 5,24 zł bruttotagi: WSP „Społem” Kielce, Sos Kielecki,