W pierwszym etapie uczniowie mają za zadanie przygotować kampanie informacyjne, lekcje lub zajęcia praktyczne o tematyce ekologicznej. Szkoły wybierają swoich reprezentantów w jednej z 3 kategorii wiekowych: klasy I-III SP, klasy IV-VI SP, gimnazja. Drużyny szkolne mogą składać się zarówno z całych klas, jak i dowolnie zebranych zespołów uczniowskich (uczestnicy muszą być jednak w tej samej kategorii wiekowej). Nadesłane prace będą oceniane przez Jury złożone z ekspertów, którzy w swojej ocenie kierować się będą wartością merytoryczną pracy oraz kreatywnym podejściem do zadania.
Zwycięzcy Etapu I w każdym województwie i każdej kategorii wiekowej przechodzą do Etapu II, czyli ogólnopolskiego finału konkursu, w którym udział weźmie 48 zespołów uczniowskich (po 3 zwycięzców z każdego województwa). Zmagania finałowe odbywać się będą w formie turnieju składającego się z 3 konkurencji o tematyce ekologicznej, sprawdzających wiedzę teoretyczną, praktyczną oraz umiejętności kreatywne uczniów.
Najlepszych 9 szkół w finale (zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej), otrzyma nagrody główne - wyposażenie nowoczesnych pracowni naukowych. Pierwsze miejsce to pracownia o wartości 50 tysięcy złotych, drugie - 30 tysięcy złotych, a trzecie - 15 tysięcy złotych. W finale, nagrody otrzymają również nauczyciele, którzy przewodzili zwycięskim klasom. Dla nich Tesco przygotowało laptopy, kina domowe oraz aparaty cyfrowe.
(maj)
tagi: ekologia , tesco , konkurs ,
Znamy laureatów Sustainability Awards For Retail! Podczas...
Należąca do koncernu FoodWell marka Bakalland dołączyła do...
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP...
Zawirowania w światowym handlu...
Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji...
Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów...
Światowi dostawcy nie nadążają z dostawami do Polski...