Już można w wybranych lokalach spróbować nowego piwa Książęce dostępnego tylko z beczki. Podwójnie Chmielone to lager o unikalnym i intrygującym smaku, z rozpoznawalnymi nutami owoców tropikalnych, uzyskanym dzięki dodatkowemu chmieleniu piwa na zimno, chmielem odmiany Cascade.
– Właściciele lokali gastronomicznych to dla nas bardzo ważni partnerzy. Zdajemy sobie sprawę, że chcą wychodzić naprzeciw trendom i dzięki atrakcyjnej ofercie przyciągnąć piwoszy do swoich lokali. Dlatego tego lata, wprowadzamy na rynek Podwójnie Chmielone, które będzie dostępne tylko w wybranych, najlepszych lokalach w całej Polsce. Książęce Podwójnie Chmielone to unikatowe piwo uwarzone z wykorzystaniem amerykańskiego chmielu Cascade, dodawanego dwukrotnie podczas warzenia – mówi Magdalena Mączka-Chomczyk, Brand Manager marki Książęce.
Podwójne chmielenie, które wyróżnia ten wariant piwa Książęce, oznacza, iż chmiel dodaje się do piwa dwa razy w procesie warzenia. Po raz pierwszy na etapie gotowania brzeczki, a drugi raz już na etapie leżakowania. Dzięki temu smak piwa jest wyraźniejszy, a chmielowa goryczka bardziej wyczuwalna. Za tę ostatnią odpowiedzialny jest rodzaj chmielu użyty podczas warzenia Podwójnie Chmielonego. To pochodząca z USA, aromatyczna odmiana – Cascade, uchodząca za kultową, gdyż jest najstarszym chmielem z grupy tzw. nowo amerykańskich chmieli aromatycznych. Używa jej się zarówno do chmielenia na zimno, jak i do piw górnej fermentacji. Podwójnie Chmielone to kolejna specjalność od marki Książęce, która narodziła się z pasji piwowarów z Tyskich Browarów Książęcych, gdzie tradycje warzenia piwa sięgają XVII w. Browarnicy z Tychów poszukiwali ciekawego chmielu, który wniósłby do piwa Książęce nowe, inspirujące nuty. Dlatego sięgnęli po chmiel Cascade, który okazał się celnym strzałem. Dzięki niemu piwo nabrało bardzo przyjemnych walorów smakowo-zapachowych.
Oprócz chmielu, który nadaje piwu aromat owoców tropikalnych do uwarzenia Podwójnie Chmielonego, użyto dwóch rodzajów słodu jęczmiennego: jasnego pilzneńskiego i karmelowego, wody oraz chmielu goryczkowego. Dzięki wszystkim tym składnikom piwo jest pełne w smaku, a umiarkowana goryczka doskonale równoważy się ze słodowością.
Piwo zawiera 12 % ekstraktu oraz 5,2% alkoholu, 19 IBU goryczki oraz jasny, złocisty kolor. Idealna temperatura do jego serwowania to 6 stopni. Wtedy Książęce Podwójnie Chmielone zachowuje balans pomiędzy rześkim smakiem oraz pełnię chmielowego aromatu. Piwo podane w tej temperaturze syci zmysły i jednocześnie orzeźwia.
- Gastronomia ma dla nas szczególne znaczenie – dzięki zaangażowaniu gastronomów i ich personelu możemy edukować piwoszy o rytuałach serwowania i doborze piwa do odpowiednich potraw, budując kulturę piwną w Polsce – dodaje Magdalena Mączka-Chomczyk, Brand Manager marki Książęce.
źródło: kp.pl