Według danych Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego oraz Kompanii Piwowarskiej w ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku poza granice Polski trafiły ponad 193 tysiące hektolitrów Tyskiego (niemal 40 milionów piw), żadna inna marka polskiego piwa nigdy wcześniej nie była eksportowana w takich ilościach.
- W całym ubiegłym roku eksport Tyskiego wzrósł o ponad 67 proc., a marka - podobnie jak rok wcześniej ma 63,5-proc. udziału w portfelu eksportowym Kompanii Piwowarskiej - powiedział Paweł Kwiatkowski rzecznik prasowy Kompanii Piwowarskiej.
Wzrost eksportu polskiego piwa ma charakter organiczny: rodacy emigrujący do krajów Unii Europejskiej nadal pozostają wierni swym ulubionym markom. Wyniki eksportowe Tyskiego potwierdzają więc jego mocną pozycję w kraju. Warto jednak zauważyć, że Tyskie coraz częściej wybierają także rdzenni mieszkańcy Europy.
Z miesiąca na miesiąc rozszerza się lista krajów, do których trafia Tyskie. Marka ta staje się ikoną polskiego browarnictwa. W ubiegłym roku lista powiększyła się o Holandię, Francję i Islandię. W tym ma być jeszcze bogatsza - m.in. o Nową Zelandię. Strategicznymi rynkami dla Kompanii Piwowarskiej są dziś - oprócz USA i Kanady - Niemcy, Wielka Brytania i Irlandia.
Dotychczasowe wyniki sprzedaży zagranicznej Tyskiego zaowocowały już w ubiegłym roku zdobyciem przez markę tytułu „Wybitnego polskiego eksportera" za dotychczasowe spektakularne i znaczące sukcesy poza granicami Polski oraz równocześnie znalazły odzwierciedlenie w prowadzonych działaniach komunikacyjnych.
- Prezentacja zagranicznych podbojów marki pozwoliła na umocnienie jej pozycji rynkowej i wizerunku najlepszego polskiego piwa. Nie można nie wspomnieć o ubiegłorocznej, ogólnopolskiej promocji konsumenckiej marki Tyskie "Nasze najlepsze w Europie", oraz o kampanii "Europejska kultura piwa", w ramach której marka rozprowadziła niemal milion egzemplarzy "Tyskiego vademecum piwa" - leksykonu kultury piwnej oraz o cyklu piwnych spotkań w Tyskim Muzeum Piwowarstwa, przybliżających kulturę państw, do których trafia największa polska marka piwa - wyjaśnił Paweł Kwiatkowski.
Ale - rok 2007 to już historia. Marka przygotowuje się już do tegorocznego sezonu, który będzie wypełniony okazjami, których Tyskie nie może przegapić. Wśród nich są m.in. mistrzostwa Europy w piłce nożnej z udziałem reprezentacji Polski, której Tyskie jest sponsorem, no i - oczywiście - Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Wiele wskazuje więc na to, że rok 2008 będzie kolejnym rokiem sukcesów tej marki.
tagi: Tyskie,kompania piwowarska,eksport,piwo,rynek piwa ,
Firma Mars Polska po raz kolejny została wyróżniona za swoje...
Podczas jubileuszowej konferencji Forum Odpowiedzialnego...
Kolejny raz dobre praktyki Hochland Polska dotyczące...
Konieczne jest złagodzenie podejścia...
Napływ nowych pracowników znacznie zmienił polski rynek pracy...
W odpowiedzi na postulaty organizacji pracodawców i związków...
Prof. G. Kołodko: Trump osiągnie efekt odwrotny od...
Ich udział najszybciej rośnie w Polsce...