Wiadomości

Od 1 lutego Stokrotka obniży ceny artykułów spożywczych

Wtorek, 18 stycznia 2022
Stokrotka w reakcji na uchwalone przez Sejm przepisy dotyczące obniżenia podatku VAT na żywność, obniży ceny aż ponad 12 tysięcy artykułów spożywczych – czytamy w komunikacie sieci. Nowe, niższe ceny pojawią się sklepach Stokrotka od 1 lutego.
Posłowie zdecydowali, że podatek VAT ma zostać czasowo zmniejszony do zerowej stawki na wszystkie produkty spożywcze, na które do tej pory obowiązywała stawka 5%. W przypadku sklepów Stokrotka oznacza to, że wiele artykułów spożywczych, w tym te bardzo często kupowane jak pieczywo, produkty mleczarskie czy warzywa i owoce, będzie dostępnych w niższych cenach. Tak będzie we wszystkich ponad 800 sklepach sieci Stokrotka.

– Jako sieć zawsze postępujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dlatego w związku z zapowiadanym zmniejszeniem podatku VAT podjęliśmy decyzję, że obniżamy ceny produktów w naszych sklepach. Dzięki temu klienci będą mogli znaleźć w całej sieci Stokrotka ponad 12 tysięcy artykułów spożywczych w atrakcyjnych, niższych cenach – mówi Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu Stokrotki, dyrektor sprzedaży i marketingu.tagi: Stokrotka , sieci handlowe , rynek spożywczy , inflacja , podatki , VAT , sprzedaż handel , konsument , przemysł spożywczy ,