Wiadomości

Współpraca pomiędzy CHEP Polska i HERMES nabiera tempa

Wtorek, 26 maja 2020
Udział palet CHEP w łańcuchu dostaw Hermes rósł w ostatnich latach i wynosi obecnie 80 proc. W obliczu wyzwań stających przed branżą napojów bezalkoholowych, oraz z uwagi na wysoką dynamikę charakteryzującą sektor, firmy kontynuują współpracę dla zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności łańcucha dostaw Hermes.
Według najnowszych danych zgromadzonych przez Nielsen Polska, branża napojów bezalkoholowych odnotowała imponujące wyniki sprzedaży w 2018r. W porównaniu z analogicznym okresem roku 2017r., czyli w szczycie sezonu, najwyższy poziom osiągnęła sprzedaż wody butelkowanej (23-proc. wzrost rok do roku). Był to również najwyższy poziom zaobserwowany od września 2015r.

„Zbliża się okres letni, a optymalizacja powierzchni magazynowej, podobnie jak kwestia przechowywania oraz buforowania przepływu towarów, jest kluczowa dla zachowania ciągłości dostaw” – Anna Ziemek Dyrektor Generalny firmy Hermes.

„Średni wskaźnik rotacji wyrobu gotowego w naszym procesie wynosi 7 dni, toteż aktualnie skupiamy się na tym, aby maksymalnie dostosować go do naszych preferencji logistycznych. Mowa tu głównie o możliwościach produkcyjnych i magazynowych, ale również o doskonaleniu procesów zaopatrzeniowych, do których niezbędne są terminowe dostawy nośników paletowych.” – mówi Krzysztof Marciniak Kierownik Logistyki.

Jak wyjaśnia Izabella Maczkowska-Ciborowska, Country General Manager, CHEP Polska i kraje bałtyckie, usługa poolingu CHEP zwiększa bezpieczeństwo realizacji dostaw w zmieniających się warunkach rynkowych. Dzięki liczącej 240 lokalizacji sieci centrów serwisowych na terenie całej Europy klienci CHEP mają też pewność, że ciągłość dostaw zostanie zachowana nawet w warunkach nagłych przemian rynkowych.

„Wielkość naszej sieci pozwala nam szybko reagować na nagłe zmiany zapotrzebowania i zarządzać dostawami z alternatywnych lokalizacji. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku branży tak dynamicznej, jak FMCG i w tym otoczeniu rynkowym, jakie obecnie obserwujemy.” – Izabella Maczkowska-Ciborowska CHEP Polska.

Wdrażając rozwiązania poolingowe CHEP, firma Hermes zwiększa też efektywność kosztową swojego łańcucha dostaw. Dzięki tej współpracy spółka zredukowała wydatki związane z zakupem, zarządzaniem, magazynowaniem, odbiorem, czy naprawą nośników, wynajmując jedynie taką ilość palet, jaka jest w danej chwili niezbędna. A dodatkowe oszczędności generuje możliwość wykorzystania floty samochodowej do odbioru palet.

„Dzięki gwarancji dostępności i wymaganej w naszej branży wysokiej jakości nośników mogliśmy zoptymalizować szereg operacji pod względem kosztowym, oszczędzając czas potrzebny na transport oraz zarządzanie paletami.” – wyjaśnia Krzysztof Marciniak, Kierownik Logistyki Hermes. „Dodatkowo, pojazdy, które realizują dostawy do naszych klientów odbierają w drodze powrotnej przygotowane dla nich palety i dostarczają je do zakładu.” – dodaje.

W Polsce Hermes jest w gronie liderów produkcji marki własnej dla sieci handlowych i współpracuje z czołowymi firmami, w tym Auchan, Dino, Grupa Eurocash, Jeronimo Martins Poland (Biedronka), SCA (Intermarche), E.Leclerc, POLO market, Netto, Lidl, Orlen, Tesco, Lewiatan i wieloma innymi.

„Branża FMCG pozostaje jedną z najbardziej wymagających pod względem planowania i zarządzania łańcuchem dostaw. Jest też jedną z najbardziej złożonych, bo obejmuje produkcję, przetwarzanie, transport, magazynowanie i wszystko, co z tym związane. Naszym zadaniem, jako specjalisty usług w obszarze łańcucha dostaw, jest optymalizować i wspierać te procesy w taki sposób, by zapewnić terminowość realizacji dostaw naszych klientów.” – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, Country General Manager, CHEP Polska i kraje bałtyckie.

Hermes regularnie inwestuje w swój park maszynowy i zapowiada dalszy rozwój. Obecnie ma w swoim portfolio 7 bardzo wydajnych linii rozlewniczych, które codziennie zaopatrują setki samochodów transportujących towary do największych sieci w Polsce. Miesięczna sprzedaż w sezonie letnim to około 50 000 000 sztuk opakowań w pojemnościach od 0,33l do 5L- mówi Anna Ziemek, Dyrektor Generalny spółki Hermes.

Od rozpoczęcia współpracy udział poolingu w łańcuchu dostaw Hermes stale się zwiększa i dziś CHEP dostarcza do magazynów producenta setki tysięcy palet rocznie. Znaczną część dostarczanych nośników stanowią palety typu euro. Z dbałości o zasoby naturalne, do produkcji europalet firma pozyskuje drewno jedynie od certyfikowanych partnerów. To ważny element strategii CHEP opartej na zasadach założeniach gospodarki obiegu zamkniętego, której celem jest ochrona zasobów naturalnych.

“Zrównoważony rozwój to wielka odpowiedzialność, która spoczywa na nas wszystkich, dlatego jest ważnym elementem naszej długofalowej strategii. W Hermes inwestujemy w energooszczędne parki maszynowe, stale kontrolujemy zużycie wody, szczególnie skupiając się na wodach gruntowych. Jako producenci wód i napojów czujemy się do tego zobligowani. Dlatego również w tym aspekcie, rozwiązania CHEP wspierają naszą długofalową strategię.” – podsumowuje Anna Ziemek



tagi: CHEP Polska , HERMES ,