Z rynku FMCG

 • Sertop rozwija sektor HoReCa

  Czwartek, 18 października 2018

  Tyski producent serków topionych zamierza poszerzyć współpracę z gastronomią w zakresie regionalnych produktów! Czytaj więcej »

 • W Stanach Zjednoczonych nawet 80 proc. wytwarzanych antybiotyków przeznacza się na zwierzęta hodowlane. Hodowla zwierząt na żywność jest też jedną z głównych przyczyn globalnego ocieplenia – jest odpowiedzialna za emisję gazów cieplarnianych na równi z transportem. Problem może rozwiązać „czyste mięso” wyprodukowane w laboratorium z pobranych komórek zwierząt. To... Czytaj więcej »

 • Kolorowo i zdrowo na targach WorldFood

  Poniedziałek, 15 października 2018

  Polska jest istotnym producentem warzyw i owoców w skali Europy. Uprawa oraz przetwórstwo jest bardzo ważnym segmentem w branży rolno – spożywczej. Znajdujemy się na zaszczytnym szóstym miejscu, jako jeden z największych producentów owoców i warzyw w UE oraz zajmujemy czołowe miejsce w produkcji przetworów owocowo – warzywnych. Czytaj więcej »

 • Jedne z największych zakładów mięsnych w Polsce – ZM Henryk Kania – i Energylandia, czyli największy park rozrywki w kraju oficjalnie rozpoczynają współpracę. Efektem jest m.in. wspólny produkt – kabanosy dyniowe na Halloween. Czytaj więcej »

 • Cykoria na Polskiej Wystawie Gospodarczej

  Piątek, 12 października 2018

  Cykoria S.A. otrzymała gratulacje od Prezydenta RP Andrzeja Dudy jako firma z ponad 100-letnią tradycją. – Jesteśmy dumni z faktu, iż jako jeden z 25 polskich producentów żywności mamy swoje stoisko na Polskiej Wystawie Gospodarczej na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie – mówi Jerzy Kurowski dyrektor marketingu Cykoria S.A. Czytaj więcej »

 • 10 kroków - jak degustować whisky?

  Piątek, 12 października 2018
 • Z roku na rok na mapie Polski pojawia się coraz więcej imprez biegowych, które przeznaczone są zarówno dla amatorów, jak i osób wyczynowo uprawiających sport. 14 października w Krakowie już po raz 5 – ty wystartuje PZU Cracovia Półmaraton Królewski. O wsparcie zawodników zadba marka Bakalland – lider rynku bakalii i batonów, w tym producent wysokobiałkowych batonów... Czytaj więcej »

 • Komisja Europejska przeznaczyła już prawie 1 mld euro na program pomocowy, dzięki któremu mieszkający w Turcji uchodźcy z Syrii mogą samodzielnie opłacać czynsz oraz kupować podstawowe produkty, w tym żywność. To namiastka normalności i stabilizacji, których brak odbiera uchodźcom poczucie godności – podkreślają przedstawiciele Światowego Programu Żywnościowego ONZ. O... Czytaj więcej »

 • Rok szkolny nie musi kojarzyć się z codziennym przygotowywaniem kanapki z żółtym serem i masłem. Pamiętajmy, że zdrowy i pożywny posiłek dla dziecka nie powinien składać się z batoników, chipsów i słodkich bułek, które tylko dostarczają pustych kalorii. Co zatem zapakować maluchowi do tornistra, by miało energię na cały dzień? Odpowiedzią są produkty z linii ŻARŁAKI... Czytaj więcej »

 • Już dzisiaj klienci sieci Kaufland mogą przyłączyć się do pomocy osobom potrzebującym. Przy kasach we wszystkich sklepach w Polsce pojawiły się specjalne skarbonki. Zebrane środki będą przekazane na rzecz osób potrzebujących. To efekt rozszerzenia współpracy sieci z Federacją Polskich Banków Żywności, która od ponad 20 lat dostarcza pomoc żywnościową ponad 1,6 mln osób... Czytaj więcej »

 • Sezon na lody rozpoczyna się wtedy, kiedy za oknem przygrzewa słońce, dlatego w tym roku trwał on od gorącej majówki, aż po ciepłą końcówkę września. Tegoroczna dobra passa pogodowa sprawiła, że rynek lodów w Polsce bił rekordy sprzedaży, a Polacy zdecydowanie więcej lodów jedli „na mieście” niż w domu. Według danych firmy PPL Koral sprzedaż lodów w majówkę... Czytaj więcej »

 • W Lokalnych Herosach klienci głosują zakupami

  Poniedziałek, 08 października 2018

  Klienci ponad 400 sklepów małoformatowych, które biorą udział w konkursie grantowym Grupy Eurocash „Lokalni Herosi”, wydali już ponad 7 mln złotych na zakupy, by wesprzeć swoje wspólnoty w pozyskaniu środków na realizację społecznych inicjatyw. Codziennie kilkadziesiąt osób w każdym ze sklepów, walczących o granty, robi zakupy i rejestruje paragony, żeby zagłosować nimi... Czytaj więcej »

 • 10 najbardziej zaskakujących faktów o sushi

  Piątek, 05 października 2018

  Sushi wszyscy znamy i lubimy. Jak się jednak często okazuje, niewiele o nim wiemy. Jak przygotowywać tę potrawę, jak ją jeść, co dozwolone a co naraża nas na popełnienie faux pas? Poniżej dzielimy się garścią wiedzy, doprawioną nutą ciekawostek. Czytaj więcej »

 • Największa polska sieć supermarketów POLOmarket zainwestowała blisko 3 mln zł w zakup nowych naczep chłodniczych. To już kolejny etap wymiany floty POLOmarketu – niezwykle ważnego projektu w obszarze logistyki i transportu sieci. Czytaj więcej »

 • HEBE z cyfrową komunikacją w sieci sprzedaży

  Środa, 03 października 2018

  Cyfrowe nośniki w witrynach pojawiły się w 170 sklepach Hebe w całej Polsce. Zobaczyć można na nich treści reklamowe i marketingowe dotyczące oferowanych produktów. Hebe postawiła na nowoczesny system komunikacji wspierającej sprzedaż. Za koncepcję, kompleksowe dostarczenie rozwiązania oraz utrzymanie sieci digital signage odpowiada polska spółka technologiczna Nanovo. Czytaj więcej »

 • Diamant – Słodycz prosto z Polski

  Poniedziałek, 01 października 2018

  Oryginalny słodki smak, uwielbiany na całym świecie, otrzymywany jest z cukru. Marka Diamant produkuje go wyłącznie z polskich buraków w lokalnych cukrowniach. W zgodzie z naturą powstaje tam najwyższej jakości krystaliczny cukier, który każdego dnia osładza życie milionom Polaków. Obecnie na opakowaniu pojawił się znaczek „Z POLSKICH BURAKÓW, W zgodzie ze środowiskiem”... Czytaj więcej »

 • Firma Konspol mecenasem kultury

  Poniedziałek, 01 października 2018

  W dniach 1-16 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbędzie się XXII Jesienny Festiwal Teatralny. Firma Konspol – producent wysokiej jakości wyrobów mięsnych – została sponsorem wydarzenia. To już kolejny rok mecenatu nad projektem promującym sztukę teatralną na najwyższym poziomie artystycznym. Czytaj więcej »

 • Hochland Półmaraton – bieg inny niż wszystkie

  Poniedziałek, 01 października 2018

  W niedzielę, 30 września, miał miejsce 6 Hochland Półmaraton Doliną Samy, w którym wzięło udział kilkuset uczestników. Czytaj więcej »

 • BAŁTYK wystartował w „Race for the Cure”

  Poniedziałek, 01 października 2018

  Fabryka Czekolady „Bałtyk” przyłączyła się do akcji „Race for the Cure Gdańsk – Memoriał Olgi Gajdus”. Jest to bieg będący symbolem walki z rakiem piersi na całym świecie. Energii do biegu dodawały batony „Bossman” tworzone przez „Bałtyk” z naturalnych i prozdrowotnych składników. Czytaj więcej »

 • Ponad 44 000 złotych trafi do budżetu programu „Sprzęt Sportowy dla Domów Dziecka”, realizowanego przez Fundację OSHEE „Żyj Walcz Zwyciężaj”. To efekt kolejnego etapu realizowanej od 2017 roku akcji, organizowanej przez firmę OSHEE, czołowego producenta napojów i żywności funkcjonalnej w Polsce. Środki uzyskano ze sprzedaży napoju izotonicznego OSHEE Red Orange, z... Czytaj więcej »

 • Polski e-commerce wart jest blisko 8 mld dol. i rośnie w tempie ok. 10 proc. rocznie – wynika z danych PayPal. To mniej więcej dwukrotnie wolniej niż na świecie, ale i tak szybko goni tradycyjną sprzedaż. Polscy internauci kupują w e-sklepach te same kategorie, które konsumenci w innych krajach, czyli głównie odzież, buty, elektronikę czy zabawki. Za to nietypowe jest wysokie... Czytaj więcej »

 • Duże galerie i centra handlowe są dominującym formatem na polskim rynku. Odpowiadają za 3/4 podaży powierzchni handlowej. Natomiast parki handlowe w mniejszych miastach to niezagospodarowana nisza. Według ekspertów Cushman & Wakefield miasta poniżej 100 tys. mieszkańców cechują się niewykorzystanym potencjałem, co w kolejnych latach może przyciągać inwestorów. Na tym segmencie... Czytaj więcej »

 • Organizacja MSC (Marine Stewardship Council) doceniła zaangażowanie Biedronki w działania promujące zrównoważone rybołówstwo, przyznając sieci specjalne „Wyróżnienie MSC 2018”. Wręczono je 25 września br., w czasie międzynarodowej konferencji „Zrównoważone rybołówstwo i certyfikacja produktów rybnych w Europie Centralnej: dobre praktyki, szanse, wyzwania”. Czytaj więcej »

 • Podczas ogólnopolskiego Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa w Olsztynie Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach została wyróżniona za produkty Twaróg Piasecki Półtłusty oraz Tłusty - Krajanka w kategorii Hit Twarogowy. Konsumenci docenili również Twaróg Piasecki Śmietankowy, który otrzymał wyróżnienie Twarogowy Król. Czytaj więcej »

 • Dzięki podwojeniu wartości sprzedaży Grzańca Galicyjskiego, rozwinięciu marki Zbójeckie Grzane oraz inwestycjom w HoReCa spółka Jantoń w ciągu roku stała się liderem segmentu win grzanych. Obecnie udział firmy w tej kategorii wynosi ponad 80%. Spółka planuje dalszy rozwój w tym obszarze: rozbudowę własnego portfolio produktowego oraz popularyzację win grzanych. Czytaj więcej »

 • Fabryka Czekolady „Bałtyk” rozpoczęła produkcję specjalnych czekolad proteinowych „BOSSMAN” dla osób aktywnych i sportowców. Są to czekolady, które wyróżnia wysoka zawartość białka i części kakaowych. Tworzone są na bazie gorzkiej czekolady bez dodatku cukru w trzech smakach. Nowe czekolady zadebiutowały w najstarszym biegu ulicznym w kraju - 56. Biegu Westerplatte w... Czytaj więcej »

 • W tym roku, 23 września, Poznań już piąty raz został kolarską stolicą Polski – dzięki ŠKODA Bike Challenge Poznań - największej szosowej imprezie w kraju, która na starcie zgromadziła prawie 5 tysięcy zawodników - od wyczynowców, poprzez amatorów, aż do rekreacyjnych rowerzystów i dzieci. Firma Hochland Polska wystawiła w tym roku silną kilkudziesięcioosobową ekipę... Czytaj więcej »

 • Ponad 1700 puszek i butelek zebrali w miniony piątek na warszawskich Bulwarach Wiślanych pracownicy Grupy Żywiec, którzy tego dnia w ramach akcji „Butelka w Grze” zbierali opakowania i przekonywali odpoczywających nad Wisłą warszawiaków, że warto dać butelce zwrotnej i innym opakowaniom drugie życie. W ten sposób Grupa Żywiec po raz kolejny włącza się w promocję... Czytaj więcej »

 • Tetra Pak, producent opakowań kartonowych do płynnej żywności, po raz kolejny został strategicznym sponsorem Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Wydarzenie odbędzie się w hotelu Narvil w Serocku w dniach 26-28 września b.r. Czytaj więcej »