Z rynku FMCG

 • Firma Hochland Polska wzięła udział w Wolontariacie Kompetencji organizowanym przy współpracy Fundacji Rozwoju Talentów. Akcja miała charakter ogólnopolski. Czytaj więcej »

 • Zbliżające się Święta to czas, w którym nawet mały gest może znaczyć bardzo dużo. Tymbark jak co roku zachęca do tego, by wspólnie zrobić coś dobrego. Fani mogą wspólnie z marką zebrać aż 100 tysięcy złotych na szczytny cel – spełnienie dziecięcych marzeń. Jedyne, co trzeba zrobić, by dołożyć swoją cegiełkę do akcji, to oddać… swoje zdjęcie profilowe na... Czytaj więcej »

 • Sage notuje w Polsce rekordowo wysokie wyniki. Polski oddział spółki uzyskał w roku fiskalnym 2017 przychody wielkości 87,5 mln zł, osiągając wzrost na poziomie 19 proc. rdr. Silnej dynamice wzrostu przychodów towarzyszył 17-proc. wzrost zysku netto do poziomu 1,8 mln zł. Elementem strategii rozwoju spółki jest otwarcie w Warszawie centrum usług wspólnych związanych z obsługą... Czytaj więcej »

 • Polska grupa lodziarni „u Lodziarzy”, serwująca naturalne, rzemieślnicze lody przeszła w ostatnim czasie delikatny rebranding. Od teraz punkty z charakterystycznym, brązowym szyldem działają pod marką Wytwórnia Lodów Polskich. Zmiana ma na celu jeszcze silniejsze zaakcentowanie przywiązania do rodzimych tradycji tworzenia lodów. Czytaj więcej »

 • Kaufland nawiązał współpracę z Federacją Polskich Banków Żywności, dzięki której wybrane sklepy sieci w Polsce przekazują żywność lokalnym Bankom Żywności. Czytaj więcej »

 • Nasze herbaciane rytuały

  Czwartek, 07 grudnia 2017

  Sposób przyrządzenia, wybór dodatków, godzina spożywania - okazuje się, że każdy z nas ma swoje własne rytuały związane z piciem herbaty. Marka „Czas na Herbatę” postanowiła przyjrzeć się im dokładniej i w tym celu przeprowadziła badanie wśród swoich klientów. Co wykazały wyniki? Czytaj więcej »

 • Finca La Estacada 12 m, Aurvin Reserve Merlot 2016, Pastoral Kagor Dionis 2016, Le Grand Noir IGP Pays d'Oc Moscato 2016 – to cztery marki z portfolio firmy TiM – polskiego dystrybutora win, nagrodzone podczas największych winiarskich wydarzeń w Polsce, czyli Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie - ENOEXPO 2017 oraz Wine Expo Poland 2017 w Warszawie. Czytaj więcej »

 • Do kogo należy pierwsza piątka największych sieci handlowych w Polsce? Do Portugalczyków, Niemców i Brytyjczyków. To w nich najbardziej uderzy ograniczanie handlu w niedzielę. Nowa ustawa wygląda na kolejny etap repolonizacji gospodarki, bo ograniczeniem nie zostanie objęty ten rodzaj handlu, który jest w polskich rękach. Czytaj więcej »

 • Włoska marka Rio Mare wraz z ambasadorką firmy Anią Starmach ma przyjemność zaprosić na finał konkursu dla szkół podstawowych „Zdrów jak ryba". Organizowany przez Rio Mare konkurs na na celu propagowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych oraz szerzenie wiedzy o podstawach prawidłowej, zbilansowanej diety. Czytaj więcej »

 • Tradycyjny kompot z suszu i domowe ciasto makowe z bakaliami- tego nie może zabraknąć na świątecznym stole! Magiczny napój z aromatycznych, suszonych owoców i pyszna strucla z makiem są kwintesencją świąt Bożego Narodzenia. Sprawdź, z jakich najlepszych składników je przyrządzać i zobacz przepisy na najsmaczniejsze, zdrowe, bo bakaliowe - świąteczne specjały HELIO. Czytaj więcej »

 • Bakalland – lider rynku bakalii nawiązał współpracę z Jakubem Mauriczem – ekspertem w zakresie dietetyki sportowej. Jakub Mauricz wspólnie z ekspertami marki stworzył recepturę najnowszej linii batonów Bakalland Protein by BA!, które są już dostępne na rynku. Czytaj więcej »

 • Te Święta spędź z Krakusem!

  Poniedziałek, 04 grudnia 2017

  Krakus to produkty, których na Święta nie może zabraknąć w naszych domach. Wielu początkującym kucharzom może się wydawać, że przygotowanie bożonarodzeniowych potraw wymaga zaawansowanych kulinarnych umiejętności. Tymczasem Krakus udowadnia, że wcale tak nie musi być. Istnieją szybkie i wygodne rozwiązania, dzięki którym kucharz-amator może dorównać mistrzom gotowania. Czytaj więcej »

 • Przedświąteczne tygodnie sprzyjają akcjom społecznym i charytatywnym, których celem jest pomoc potrzebującym. Z początkiem grudnia taką akcję rozpoczyna marka Vizir. Tym razem będzie zbierać fundusze na zakup ubrań dla wychowanków domów dziecka. Podopieczni placówek dostaną bony na zakupy i sami będą mogli zdecydować, jakie ubrania chcą kupić. Większość z nich dostanie... Czytaj więcej »

 • - Nie ma cwaniaka nad Polaka. Z tylu różnych ograniczeń i represji Polacy wychodzili obronną ręką, że zakaz handlu bardzo szybko zaczną omijać - komentuje w rozmowie z money.pl prof. Janusz Czapiński, socjolog i wieloletni twórca badań "Diagnoza Społeczna". Jego zdaniem zamiast przechadzek po galeriach handlowych, zaczniemy wybierać... oglądanie telewizji. - To od dawna była... Czytaj więcej »

 • Lidl cały czas płaci więcej!

  Piątek, 01 grudnia 2017

  Praca w handlu i usługach to dla wielu potencjalnych pracowników interesujący kierunek rozpoczęcia czy też kontynuacji swojej ścieżki zawodowej. Co więcej warunki zatrudnienia są coraz bardziej atrakcyjne dla tego obszaru. Firmy oferują nie tylko kuszące zarobki ale też szeroki pakiet świadczeń socjalnych. Czytaj więcej »

 • Wiecie, że kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny spożywać dziennie 1300mg wapnia? A jakie jest najlepsze źródło tego pierwiastka? Oczywiście mleko i produkty mleczne, które stanowią prawdziwą bombę wapniową dla maluszka i jego mamy. Czytaj więcej »

 • ** Wyniki najnowszych badań dowodzą, że Gruzja jest kolebką wina ** Czytaj więcej »

 • Kinga Pienińska już po raz czwarty otrzymała tytuł Superbrands Polska Marka w kategorii „Napoje/wody mineralne”. Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie w oparciu o niezależne badanie opinii konsumentów na temat poszczególnych marek. Czytaj więcej »

 • O 200 zł większą pensję i 200 zł wyższą premię za brak L4 oferuje Biedronka swoim pracownikom od nowego roku - dowiedział się money.pl. Powód? Na rynku brakuje rąk do pracy, a firmy dziur kadrowych nie potrafią załatać nawet Ukraińcami. Kto nie podnosi pensji swoim pracownikom, po prostu ich traci. Czytaj więcej »

 • Dwa miasta znajdujące się na dwóch różnych kontynentach, w Europie oraz w Ameryce Południowej, 25 października br. były światowymi stolicami makaronu. To brazylijskie Sao Paulo oraz podwarszawskie Ząbki. W Sao Paulo obradowali eksperci żywieniowi, dietetycy, producenci i liderzy opinii z całego świata. Do ząbkowskiej restauracji „Na Skrajnej” na zaproszeni e Prezesa Grupy... Czytaj więcej »

 • Sertop – sukces masła klarowanego

  Środa, 29 listopada 2017

  Pomimo krótkiej obecności na rynku masło klarowane cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród partnerów handlowych, jak i samych konsumentów. Duże zapotrzebowanie wynika niewątpliwie z faktu, iż produkt ten doskonale wpisuje się w potrzeby polskiego społeczeństwa, które w dzisiejszych czasach przykłada dużą wagę do tego jakie produkty spożywa. Czytaj więcej »

 • Firma Wrigley Poland, należąca do spółki Mars, Incorporated, po raz siódmy zrealizowała globalną inicjatywę wolontariatu wśród swoich pracowników - Mars Volunteer Program (MVP). Dzięki niej, każda osoba zatrudniona w firmie może w ramach godzin pracy poświęcić jeden dzień w roku na wolontariat w wybranym przez siebie miejscu. W tegorocznej akcji wzięła udział rekordowa... Czytaj więcej »

 • Sfinks przedłuża umowę na dostawy Pepsi

  Wtorek, 28 listopada 2017

  Sfinks Polska, zarządzający markami gastronomicznymi Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło, Wook i Fabryka Pizzy, podpisał nową umowę centralną z Frito Lay na dostawy napojów bezalkoholowych. Wartość umowy oszacowano na 21,3 mln zł. Czytaj więcej »

 • PL Show po raz czwarty w Lublinie!

  Wtorek, 28 listopada 2017

  W dniach 7-8 grudnia 2017 odbędzie się kolejna, czwarta już edycja Targów Producentów Marek Własnych i Produktów Naturalnych PL Show. Są to nowoczesne Targi business to business dedykowane profesjonalistom z branży marek własnych. Celem realizacji imprezy jest stworzenie przestrzeni przyjaznej biznesowi, która umożliwia nawiązywanie relacji handlowych. Czytaj więcej »

 • Ciepło i ogień, ziołowe napary, nowy marketing restauracyjny – to tylko niektóre z trendów, które mogli poznać przedstawiciele branży HoReCa na „Trendy Kolacjach” w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W jesiennej edycji spotkań w ramach programu Szef dla Szefów sieci hurtowni MAKRO Polska udział wzięło 200 osób. Czytaj więcej »

 • 50 sklepów pod nowym logo - Sasanka

  Wtorek, 28 listopada 2017

  W ramach nowego konceptu Grupy Chorten – Sasanka, skierowanego do małych sklepów, współpracę podjęło już 50 punktów detalicznych w trzech województwach. Pierwsze sklepy zostały niedawno obrandowane. Czytaj więcej »

 • Dieta dziecka nie musi być nudna

  Poniedziałek, 27 listopada 2017

  Dziecięca dieta to złożony temat, który spędza sen z powiek młodych rodziców. Co dziecko powinno jeść i jak jeść, by zdrowo się rozwijać? Dieta rozwijających się dzieci powinna być bogata w składniki odżywcze, takie jak magnez, żelazo, wapń i białko, a także całą gamę witamin, które warunkują optymalny rozwój. Ale co najważniejsze, dieta dziecka nie może być nudna! Czytaj więcej »

 • Piwne Terytoria już w 500 sklepach w całej Polsce

  Poniedziałek, 27 listopada 2017

  Piwne Terytoria – pierwsze w Polsce kompleksowe rozwiązanie do sprzedaży piw rzemieślniczych w niezależnych sklepach spożywczych – są już obecne w 500 lokalizacjach. Do końca roku ich liczba wzrośnie jeszcze o około 200 placówek. Czytaj więcej »

 • Kiełbasa piaszczańska jest 40. polskim produktem objętym ochroną w ramach unijnego systemu chronionych nazw pochodzenia, chronionych oznaczeń geograficznych i gwarantowanych tradycyjnych specjalności. Czytaj więcej »