Nowości

Flora Light dla osób ze skazą białkową i nietolerancją laktozy

Środa, 14 kwietnia 2010
Skaza białkowa to rodzaj alergii pokarmowej na krowie mleko i jego pochodne - osoby, które na nią cierpią muszą wyeliminować je z diety. Ponadto, nie mogą spożywać produktów, które zawierają jego niewielkie ilości np. serwatkę. Część margaryn dostępnych na rynku zawiera właśnie ten składnik, jednym z wyjątków jest Flora Light.

Z produktów mlecznych muszą rezygnować nie tylko osoby na nie uczulone, ale także kobiety karmiące, których dzieci są alergikami lub mają podejrzenie alergii na krowie mleko. Flora Light może być spożywana przez osoby ze skazą białkową i nietolerancją laktozy, ponieważ nie zawiera serwatki i pochodnych mleka krowiego. Z powodzeniem zastąpi masło, czy margaryny, które zawierają serwatkę. Może być stosowana do smarowania pieczywa.

Ponadto, margaryna Flora Light jest odpowiednia dla osób, które stosują dietę niskotłuszczową. Zawiera 39% tłuszczu, a nie zawiera częściowo utwardzonych olejów roślinnych, dzięki czemu jest wolna od niekorzystnych kwasów tłuszczowych trans. Dostarcza także zdrowe dla naszego organizmu kwasy tłuszczowe omega-3 i 6, które pochodzą z oleju lnianego i słonecznikowego oraz w witaminy: A, D, E, B6, B12 i kwas foliowy.

Flora Light jest uzupełnieniem codziennej diety sprzyjającej utrzymaniu zdrowego serca. Może być stosowana przez osoby, które powinny ograniczać ilość tłuszczu i kalorii w diecie, jak równie przez osoby ze skazą białkową i nietolerancją laktozy.

(Maja Święcka)

tagi: Unilever,