Z rynku FMCG

Hochland daje przykład

Wtorek, 22 października 2019
Ślad węglowy obejmuje emisję dwutlenku węgla, metanu, podtlenku azotu i innych gazów cieplarnianych wyrażone w ekwiwalencie CO2. Hochland daje przykład i stara się równoważyć te emisje, inwestując w projekty wychwytywania i ograniczania emisji CO2.
Firma Hochland Polska przyczynia się do redukcji śladu węglowego. Działając w trosce o naturę firma poddała procesowi odzysku i recyklingu opakowania wprowadzone na rynek za pośrednictwem Interseroch Organizacji Odzysku Opakowań S.A. oraz Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań. Jednocześnie na drodze do zrównoważonego rozwoju Hochland zidentyfikował 13 obszarów działań lub „Fields of activity“ (FOA), do których chce podchodzić, aby stać się jeszcze bardziej zrównoważonym przedsiębiorstwem. Hochland redukuje własną emisję CO2 między innymi poprzez wytwarzanie części potrzebnej energii elektrycznej przy użyciu systemów fotowoltaicznych. W ubiegłym tygodniu firma wystartowała też z Wielką Akcją Sadzenia Drzew. Akcja przeprowadzona została pod hasłem „Musimy pomóc naturze odbudować ten piękny las” przez dwa ochotnicze regiony Działu Sprzedaży HOCHLAND PÓŁNOCNY - ZACHÓD i CENTRUM, które postanowiły wesprzeć leśników z Nadleśnictwa Gniezno w sadzeniu drzew na zniszczonych terenach. Minęły dwa lata od dnia, w którym huragan połamał setki tysięcy drzew naszych lasów w Nadleśnictwie Gniezno. Łączna powierzchnia wszystkich szkód po nawałnicach z 11 sierpnia 2017 roku w Nadleśnictwie Gniezno to ok. 4500 ha zniszczonych lasów. Łączna liczba posadzonych drzew to 1000 sztuk sosny. Jedną z najważniejszych funkcji drzew jest neutralizacja wytwarzanych przez człowieka zanieczyszczeń atmosferycznych. Liście drzew działają jak swoiste filtry, wchłaniając w procesie wymiany gazowej powietrze wraz z unoszącymi się pyłami i związkami chemicznymi, bądź adsorbując je na powierzchni liści. Rośliny te działają z zaskakującą skutecznością, ograniczając zapylenie w mieście nawet o 75%. Drzewa uczestniczą również w redukcji gazów cieplarnianych. W procesie fotosyntezy wykorzystują dwutlenek węgla, w zamian uwalniając życiodajny tlen. Jedno niewielkie drzewo wytwarza rocznie około 118 kg tlenu. Dla porównania jeden dorosły człowiek w tym okresie potrzebuje około 176 kg tlenu.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku ludzkość zużyła już tyle zasobów naturalnych, ile Ziemia może odnowić w ciągu roku. Potrzebowalibyśmy 1,7 Ziemi, gdybyśmy chcieli dalej tak żyć! Naszym głównym celem musi być ograniczenie globalnej konsumpcji, abyśmy mogli przetrwać z jedną ziemią. Nie mamy złudzeń: nie da się tego osiągnąć z dnia na dzień. Ale błędem byłoby nie próbować. Hochland zmniejsza zużycie zasobów tam, gdzie to możliwe. Szukamy nowych technologii. Tam, gdzie to możliwe, wykorzystujemy energię odnawialną. I rekompensujemy tam, gdzie nie możemy jeszcze dalej ograniczać zużycia. Zainicjowana przez nas Wielka Akcja Sadzenia Drzew będzie kontynuowana. Drzewa są tanim i skutecznym sposobem wiązania CO2 z powietrza, a tym samym dają szansę na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i złagodzenie kryzysu klimatycznego. W ten sposób rekompensata stanowi rzeczywisty, natychmiastowy wkład w ochronę klimatu. Na rok 2020 planowane są kolejne działania w celu dalszego ograniczenia emisji własnych. Ten rok ma być „rokiem klimatycznym”, obejmującym liczne akcje dla całego zespołu Hochland. – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Kto posadzi więcej drzew? – takie wyzwanie Hochland kieruje do Wszystkich tych, którym otaczająca nas przyroda nie jest obca. Hochland w Niemczech ściśle współpracuje w tym zakresie z Plant-for-the-Planet. Inicjatywa polega na sadzeniu drzew na półwyspie Jukatan w Meksyku w ramach kampanii „ZNU goes Zero“ i promowaniu odnawialnych źródeł energii poprzez certyfikaty. Inicjatywa dzieci i młodzieży Plant-for-the-Planet została uruchomiona w styczniu 2007 roku. Dziewięcioletni wówczas Felix Finkbeiner rzucił wyzwanie swoim szkolnym kolegom: „Posadźmy milion drzew w każdym kraju na ziemi!” Celem inicjatywy jest posadzenie do 2020 roku 1 000 miliardów drzew na całym świecie.

Hochland istnieje na polskim rynku od początku lat 90-tych. W Polsce działają dwa zakłady – w Kaźmierzu i Węgrowie. Hochland, Almette, Valbon to wiodące na rynku marki, pod którymi kryje się cała gama produktów, dostępna także dla rynku HoReCa. Doskonały smak i jakość zawdzięczają najlepszym surowcom i technologiom.


tagi: Hochland , ograniczania emisji CO2 , ekologia ,