Nowości

Kochamy Desery – dwa nowe desery lodowe od marki Grycan

Czwartek, 21 marca 2019
Tej wiosny w menu lodziarnio-kawiarni Grycan – Lody od pokoleń znalazły się dwa nowe desery lodowe: Deser Sernik w Pomarańczach oraz Deser Bezowe Tiramisu. Podstawą obu propozycji są Smaki Deserowe oraz ciastka i dodatki przygotowywane we własnych pracowniach cukierniczych.
– Desery lodowe to nasza specjalność! Potwierdzają to opinie wielbicieli deserów z całej Polski. Z ogólnopolskiego badania zrealizowanego przez Maison & Partners* wynika, że 91% respondentów uważa nas za ekspertów w dziedzinie przygotowywania deserów lodowych. Niezmiernie nas to cieszy i mobilizuje do tworzenia nowych kompozycji – mówi Elżbieta Grycan, właścicielka sieci Grycan – lody od pokoleń. W tym roku, na rozpoczęcie sezonu wiosennego, proponujemy naszym gościom dwie autorskie propozycje, dla których inspiracją były nasze Smaki Deserowe.

Deser Sernik w Pomarańczach to połączenie Smaku Deserowego Sernikowe z Pomarańczą, lodów waniliowych oraz czekoladowych z kawałkami sernika tradycyjnego, który wypiekany jest w naszych pracowniach cukierniczych oraz puszystej bitej śmietany i domowej konfitury z pomarańczy. Kompozycję dopełnia dekoracja z siekanej gorzkiej czekolady oraz chrupiącej rurki wypiekanej i ręcznie zwijanej we własnej pracowni cukierniczej.

Deser Bezowe Tiramisu to kompozycja Smaku Deserowego Mocca z Bezą i Gorzką Czekoladą, lodów tiramisu oraz waniliowych z puszystą bitą śmietaną i kawałkami ciastka Tramisu. Ciastko, jak i użyte w deserze chrupiące beziki kawowe, wypiekane są we własnej pracowni cukierniczej. Całość udekorowana jest aromatycznym kakao.

Każdy z deserów dostępnych w lodziarnio-kawiarniach Grycan przygotowywany jest na indywidualne zamówienie. Ich podstawą są lody produkowane rzemieślniczymi metodami, według tradycyjnych receptur, a dekorację stanowią starannie wyselekcjonowane i przygotowane dodatki – owoce, ręcznie wytwarzane ciasteczka, bezy i rurki waflowe oraz polewy z owoców i czekolady.

Nowe desery będą dostępne w lodziarnio-kawiarniach od 30 marca w cenie 21,90 PLN.


*Badanie zrealizowane przez Maison&Partners na zlecenie marki Grycan – Lody od pokoleń w styczniu 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie konsumentów kategorii deserów lodowych; N=1022.tagi: desery lodowe, Grycan – Lody od pokoleń,