Nowości

Kuferek „Pszczółki” na 100 lat Niepodległości

Środa, 07 listopada 2018
100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Z tej okazji Fabryka Cukierków „Pszczółka” stworzyła kuferek, którego szata graficzna nawiązuje do barw narodowych i godła Rzeczypospolitej. W środku znajdują się karmelki, z których produkcji fabryka znana jest od lat, jak i nowości m.in. praliny i cukierki czekoladowe.
- Fabryka Cukierków Pszczółka jest obecnie jednym z nielicznych podmiotów z wyłącznie polskim kapitałem. Zależało nam na tym, aby w szczególny sposób uczcić wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Stąd pomysł na wyprodukowanie limitowanej wersji naszego kuferka, którego projekt jest połączeniem tradycji i nowoczesności. Pragniemy, żeby stał się słodkim symbolem wszystkich uroczystości związanych z tą wyjątkową rocznicą. Z dumą wspieramy wszystkie uroczystości propaństwowe – mówi Robert Rudnicki, prezes Fabryki Cukierków „Pszczółka” sp. z o.o.

Lubelska fabryka należy do Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej SA. Na konkurencyjnym rynku słodyczy działa od 1952 roku. Przez długie lata mieściła się w historycznych, XIX – wiecznych budynkach. Dopiero w ub. roku przeniosła się do strefy ekonomicznej w Lublinie, gdzie powstał od podstaw jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcji słodyczy w Europie. Jednocześnie „Pszczółka” znana do tej pory z produkcji karmelków, rozpoczęła wytwarzanie nowych produktów jak cukierki czekoladowe i praliny, które szybko zdobyły uznanie klientów.

W ub. miesiącu Fabryka Cukierków „Pszczółka” została uznana Lokomotywą Gospodarczą Lublina, a podczas Kongresu Eksportu Spożywczego przyznano jej tytuł Ambasadora Polskiego Eksportu Spożywczego.

– To wyróżnienie jest dla nas potwierdzeniem naszego sukcesu w eksporcie, który rośnie w tempie o 20 procent z roku na rok. W związku z dużymi możliwościami produkcyjnymi, a co za tym idzie wielkimi szansami jakie stają przed fabryką, dużą rolę upatrujemy w dalszym rozwoju sprzedaży słodyczy zarówno w Unii Europejskiej, jak i poza jej granicami – powiedział Robert Rudnicki, prezes „Pszczółki”.

„Pszczółka” sprzedaje swoje wyroby do ponad 20 krajów na całym świecie.  Głównymi odbiorcami są Słowacja, Azerbejdżan, Litwa, Węgry oraz Niemcy. „Pszczółka” wysyła swoje produkty również do USA, Szwecji, Dubaju, Rumunii, Mongolii, Cypru, Czech, Jordanii czy Rosji. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy na temat nowych rynków zbytu m.in. w Kazachstanie i krajach Bliskiego Wschodu.tagi: Kuferek, Fabryka Cukierków Pszczółka, 100 lat Niepodległości,