Personalia

Harper Hygienics wzmacnia Zarząd

Wtorek, 16 października 2018
Harper Hygienics, notowany na GPW producent produktów higieniczno-kosmetycznych, wzmocnił Zarząd dwoma menedżerami z doświadczeniem w dużych, międzynarodowych korporacjach. Funkcję Prezesa Zarządu objął dotychczasowy członek Rady Nadzorczej Harper Hygienics Adam Pieniacki, który zastąpił Rafała Szczepkowskiego. Nowym członkiem Zarządu został również Sergejs Binkovskis.
Nowy Prezes Harper Hygienics ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w polskich i międzynarodowych firmach. Adam Pieniacki pełnił liczne funkcje zarządcze w spółkach publicznych, będąc m.in. Członkiem Zarządu w CI Games. Wcześniej był też Dyrektorem Generalnym w notowanej na GPW hurtowni farmaceutyków Prosper, gdzie odpowiadał za fuzję z Torfarmem, która doprowadziła do powstania Grupy NEUCA.

Karierę zawodową rozpoczął w 1992 r. w Cuprum Banku S.A., a następnie pracował kolejno w KGHM Polska Miedź S.A., WIGROPOL Sp. z o.o., FLEXPOL Sp. z o.o. Zdobył też cenne doświadczenie w amerykańskich globalnych koncernach notowanych na NYSE takich jak: YORK International, Johnson Controls oraz UPS.

Wraz z Adamem Pieniackim Zarząd Harper Hygienics wzmocnił Sergejs Binkovskis, który równolegle pełni funkcję Dyrektora Wykonawczego w łotewskiej spółce SIA iCotton, będącej inwestorem strategicznym Harper Hygienics (obecnie posiada 66 proc. akcji). Sergejs Binkovskis odpowiada w SIA iCotton za organizację i koordynację procesów produkcji oraz zaopatrzenie zakładów produkcyjnych grupy w Rosji, na Łotwie i Białorusi. Doświadczenie w tych obszarach zdobywał w firmach produkcyjnych w Europie Wschodniej i w Wielkiej Brytanii.tagi: Harper Hygienics, Zarząd, Adam Pieniacki,