Z rynku FMCG

Cykoria na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Piątek, 12 października 2018
Cykoria S.A. otrzymała gratulacje od Prezydenta RP Andrzeja Dudy jako firma z ponad 100-letnią tradycją. – Jesteśmy dumni z faktu, iż jako jeden z 25 polskich producentów żywności mamy swoje stoisko na Polskiej Wystawie Gospodarczej na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie – mówi Jerzy Kurowski dyrektor marketingu Cykoria S.A.
@PWG2019 to multimedialny projekt wystawienniczy zorganizowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, którego celem jest przybliżenie osiągnięć polskiej gospodarki poprzez prezentację dokonań rodzimych firm.

Ekspozycję tworzą pawilon oraz wystawa zewnętrzna, którą będzie można bezpłatni zwiedzać do 28 października br. Wśród atrakcji znajdują się m.in. stanowiska rozszerzonej rzeczywistości (AR – ang. Augmented Reality), interaktywne stoiska edukacyjne, a także warsztaty oraz gry z wykorzystaniem robotów edukacyjnych.

Inspiracją dla Polskiej Wystawy Gospodarczej była Powszechna Wystawa Krajowa, która odbyła się w 1929 roku w Poznaniu i która prezentowała gospodarczy, rolniczy, kulturalny, naukowy i polityczny dorobek państwa. Wystawę, na której obecne były takie firmy jak Goplana lub E.Wedel odwiedziło wówczas prawie 4,5 mln osób. Pomysł realizacji podobnego przedsięwzięcia pojawił się w roku 1989, jednak nie doszedł do skutku i dopiero w tym roku został zrealizowany dzięki Polskiej Wystawie Gospodarczej 2018-2019.

#SiłaWspólnoty www.pwg.prezydent.pl

#SiłaWspólnoty @pwg2019tagi: Cykoria, Polska Wystawa Gospodarcza,