Z rynku FMCG

Mondi Simet świętuje rozbudowę zakładu

Piątek, 03 sierpnia 2018 HURT & DETAL Nr 07/149. Lipiec 2018
W styczniu 2017 roku międzynarodowy producent opakowań z papieru – firma Mondi – ogłosiła plany rozbudowy swojego zakładu Mondi Simet, zlokalizowanego pod Poznaniem, o możliwości produkcji opakowań z tektur ciężkich (tzw. heavy-duty). Dwudziestego czerwca br. zakład Mondi Simet oficjalnie otworzył swoje drzwi dla międzynarodowych oraz lokalnych gości, którzy mogli zapoznać się ze szczegółami tej inwestycji oraz funkcjonowaniem zmodernizowanej fabryki.
Podczas spotkania zorganizowano wycieczkę po nowej hali produkcyjnej. Goście mogli zobaczyć najwyższej klasy tekturnicę Fosber o szerokości roboczej 2,8 m z trzema pojedynczymi sklejarkami. Tekturnica ta dostarcza tekturę trzywarstwową, pięciowarstwową i siedmiowarstwową z różnymi kombinacjami fal od E do ACA z prędkością do 400 metrów liniowych tektury na minutę do pozostałych, zmodernizowanych maszyn konwertujących. Dzięki tej inwestycji Mondi Simet obejmuje pod jednym dachem cały cykl – od produkcji tektury do jej przetwarzania w opakowania dla szerokiego zakresu aplikacji: wielkogabarytowych, heavy-duty, jak również opakowań e-commerce oraz gotowych do wystawienia na półkę. Przedstawiciele kadry kierowniczej podkreślali znaczenie rozbudowy zakładu Mondi Simet dla lokalnej społeczności, regionu oraz firmy Mondi.

Po zwiedzeniu zakładu goście wzięli udział w szeregu warsztatów prowadzonych przez ekspertów z firmy Mondi oraz Fosber. Podczas rozmów z przedstawicielami Mondi poruszono najważniejsze zagadnienia dotyczące projektowania opakowań biorąc pod uwagę cały łańcuch dostaw, pokazując na przykładach jak ważne jest zrównoważenie bezpośrednich i pośrednich kosztów pakowania oraz wpływ opakowania na sprzedaż. Eksperci Mondi zapoznali również gości z pięcioma kluczowymi aspektami odpowiadającymi za sukces na półkach sklepowych: z zasadą łatwego otwierania, ekspozycji, identyfikacji, dokonywania zakupów oraz utylizacji.

Dodatkowo, zgromadzeni goście mogli przetestować okulary do eye-trackingu, aby zrozumieć jak wygląd opakowania może oddziaływać na zmysły konsumentów. Podczas warsztatów z produkcji tektury ciężkiej, eksperci Mondi podkreślali, że opakowania wielkogabarytowe stworzone z tektury oferują wiele korzyści dla łańcucha dostaw.


tagi: Mondi Simet, rozbudowa zakładu,