Z rynku FMCG

Gorące lato i zimne piwo. Jak dobrać szkło do piwa – poradnik KROSNO

Wtorek, 17 lipca 2018
Myli się ten, kto uważa, że piwo jest mało wymagającym alkoholem. Najbardziej lubimy je pić oczywiście latem – na świeżym powietrzu, w towarzystwie przyjaciół. Pełnię smaku odkrywamy jednak po spełnieniu jeszcze innych warunków: gdy ma temperaturę właściwą dla jego gatunku (w skrócie: im jaśniejsze, tym bardziej należy je schłodzić) i jest podane w odpowiednim szkle. Zatem, gdy żar leje się z nieba, ty do szklanki nalej piwo, rozsiądź się wygodnie i delektuj chwilą.
Kształt szklanek do piwa ma wpływ na tzw. głowę, czyli pianę. Pozwala jej się rozwinąć i utrzymać. To bardzo ważne, bo w pianie znajduje się wiele substancji lotnych, odpowiadających za aromat. W zależności od rodzaju piwa, piana może rozwijać się i utrzymywać dłużej lub krócej. Nie mniejsze znaczenie ma również uchwyt lub nóżka, która chroniąc napój przed ciepłem rąk, ogranicza wzrost temperatury piwa. W ten sam sposób działa również grubość szkła, która dodatkowo wpływa na postrzeganie barwy trunku, jego klarowność oraz stopień nasycenia dwutlenkiem węgla. W przypadku niektórych gatunków piwa można nawet dostrzec gradację barw. Jak widać, wszystko ma znaczenie, a o każdy szczegół pomoże zadbać KROSNO ze swoją kolekcją szkła do piwa.
 
Pokal

Pokal to jeden z najpopularniejszych rodzajów szkła do piwa. Szczególnie dobrze podkreśla barwę, klarowność oraz stopień nasycenia dwutlenkiem węgla. Jego kształt sprzyja utrzymywaniu piany, stopniowo uwalniającej aromaty. Pokal posiada nóżkę, za którą można trzymać kieliszek, dlatego nie wpływa na podwyższenie temperatury piwa. Jest wąski, smukły i wykonany z cienkiego szkła. Przez niektórych jest nazywany subtelniejszą wersją klasycznego kufla. W ofercie KROSNA znajduje się komplet pokali wykonanych ze szkła Crystalline, które jest krystalicznie przejrzyste, a także wytrzymałe i trwałe.
1.jpg

Zastosowanie: szczególnie polecany do piw typu lager (jego ciemniejsze odmiany), ale też do pilznerów i koźlaków, np. Dark Lager, American Pilsner, Doppelbock.
Pokal KROSNO: pojemność 0,33 l, cena 24,99 zł za komplet 4 szt.


Pokal do ciemnego piwa

Kieliszek marki KROSNO do ciemnego piwa, wykonany ze szkła Crystalline, przypomina swoim kształtem kieliszek do koniaku i brandy – jest pękaty i posiada krótką nóżkę. Taki kształt ułatwia wprowadzenie piwa w wirowanie, kolistymi ruchami, dzięki czemu jeszcze intensywniej wydobywa się z niego zapach. Natomiast zwężająca się ku górze czasza pozwala zachować intensywny bukiet smakowy i zapachowy na dłużej. Bez przeszkód można trzymać taki kieliszek w dłoni, ogrzewając jego zawartość. To zabieg szczególnie polecany w przypadku mocnych piw.

2a.jpg

Zastosowanie: ciemne, aromatyczne, mocne piwa, takie jak koźlak czy stout, np. Scotch Ale, Belgian Pale Ale.
Pokal KROSNO: pojemność 0,33l, cena 28,99 zł za komplet 4 szt.


Irish Imperial Pint – szklanka do piwa ciemnego

Niska szklanka o lekko zwężającej się czaszy idealnie sprawdza się do serwowania ciemnych piw o mocnym aromacie, który jest kumulowany wewnątrz. Irish Imperial Pint pięknie eksponuje barwę piwa i dłużej utrzymuje pianę.

3.jpg

Zastosowanie: ciemne, mocne, aromatyczne piwa, np. IPA, English Pale Ale, Amber Ale, American Pale Ale, Porter.
Irish Imperial Pint KROSNO: pojemność 0,5l, cena 18,49 zł za komplet 4 szt.


Szklanka do piwa w stylu IPA.

Szklanka do piwa typu IPA ma charakterystyczny kształt, wyróżniający się ryflowaniem w jej dolnej części co pozwala lepiej spienić piwo, a dodatkowo można wygodnie trzymać ją w dłoni. Natomiast zwężenie w jej górnej części utrzymuje pianę oraz pozwala na dłużej zachować smak i aromat piwa.

4.jpg

Zastosowanie: głównie do piw w stylu IPA.
Szklanka do piwa rzemieślniczego KROSNO: pojemność 0,5l, cena 18,49 zł za komplet 4 szt.


Szklanka do piwa pszenicznego

Piwo pszeniczne powinno być podawane w wysokich, cylindrycznych szklankach zapewniających odpowiednią przestrzeń dla powstającej obfitej piany. Produkowane jest przy użyciu słodu jęczmiennego, do którego dodawany jest ekstrakt z pszenicy lub słodu pszenicznego o dodatkowych właściwościach musujących. Dzięki temu, jego smak jest o wiele bardziej delikatny niż piwa zwykłego.
5.jpg

Zastosowanie: jasne piwa pszeniczne, np. Dunkelweizen, Weizenbock, Gose.
Piwo Konesera: pojemność 0,5l, cena 19,99 zł za komplet 4 szt.


Zestaw konesera piwa

Nie możesz się zdecydować? W ofercie marki KROSNO można też znaleźć zestaw dla piwoszy: kieliszek do degustowania wymagających piw, m.in. klasyczny pokal, przeznaczony do ciemnego piwa oraz wysoka, smukła szklanka do piw pszenicznych.
6.jpg

Zestaw konesera Brewery KROSNO: pojemności 0,5l i 0, 3l, cena za zestaw 6 szt. 44,49 zł,


Wszystkie produkty dostępne w sklepie https://sklep.krosno.com.pl/


tagi: KROSNO, poradnik, szklanki, piwo, alkohole,