Wiadomości

Marek Moczulski Liderem Biznesu w rankingu Orły „Wprost”

Czwartek, 28 czerwca 2018
Marek Moczulski został wyróżniony statuetką w konkursie Orły „Wprost” dla Lidera Biznesu. Doceniony został wkład Prezesa Zarządu Grupy Bakalland w kształtowanie rynku spożywczego w Polsce, a także sukcesy eksportowe marek Bakalland i Delecta. Nagrody tygodnika przyznawane są od 2016 roku przedsiębiorstwom i osobowościom, które znacząco przyczyniają się do rozwoju kraju.
Orły Tygodnika „Wprost” wręczono 26 czerwca podczas gali we Wrocławiu. To już trzecia edycja rankingu, w którym doceniane są firmy osiągające najwyższy średni zysk netto w ciągu ostatnich trzech lat, a także największy średni procentowy wzrost zysku netto. Zestawienie nagrodzonych przedsiębiorstw zostało opracowane wspólnie przez redakcję tygodnika „Wprost” oraz firmę Bisnode.

Statuetka dla Lidera Biznesu w plebiscycie Orły Wprost jest dla nas wyjątkowo cenna. Grupa Kapitałowa Bakalland jako lider w kategoriach, w których prowadzi działalność, jest zainteresowana nie tylko rozwojem rynku, ale także kondycją całej polskiej gospodarki. Z dumą reprezentujemy Polskę, eksportując nasze produkty do ponad 40 krajów na wszystkich kontynentach – mówi Marek Moczulski, Prezes Zarządu Bakalland S.A.

Orły Tygodnika „Wprost” odbywają się pod honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Partnerem strategicznym projektu jest PKO Bank Polski. Inicjatywie partnerują także Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa promotor kampanii „Polska Smakuje”, Centrum Projektów Europejskich oraz Bisnode.

Orły „Wprost” nawiązują do wyróżnienia, które otrzymał wydawca „Wprost”, Michał Maciej Lisiecki od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego za to, iż w swojej codziennej działalności dowiódł, że prowadząc biznes, można wysoko nieść biało-czerwoną flagę, być patriotą i działać na rzecz Polski. Symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego – wizerunek Orła Białego – z londyńskiej siedziby emigracyjnego rządu polskiego.tagi: Marek Moczulski, Lider Biznesu, ranking, Orły „Wprost”,