Wiadomości

Biedronka doceniona za patriotyzm gospodarczy

Środa, 20 czerwca 2018
Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci Biedronka, zajmuje drugie miejsce na liście największych firm w Polsce. To już piąty raz z rzędu, gdy JMP jest wiceliderem prestiżowego zestawienia Lista 500, przygotowywanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Firmę wyróżniono również w konkursie Indeks Patriotyzmu Gospodarczego.
Lista 500, przygotowana w tym roku już po raz 20., obejmuje największe firmy w Polsce, uszeregowane według wielkości przychodów za poprzedni rok. W 2017 r. przychody ze sprzedaży sieci Biedronka wzrosły o ponad 10,5%, do niemal 48,2 mld zł.

Dziennik „Rzeczpospolita” wyróżnił również Jeronimo Martins Polska w konkursie Indeks Patriotyzmu Gospodarczego. Organizatorzy podkreślają, że obejmuje on przedsiębiorstwa mające istotny wkład w rozwój gospodarki i społeczeństwa. Firma Jeronimo Martins Polska w ub.r. zainwestowała w Polsce ponad 1,5 mld zł oraz zapłaciła ponad 460 mln zł podatku dochodowego (CIT-8) za 2017 r. Biedronka angażuje się także w sprawy społeczne – w ub. r. przeznaczyła na działalność charytatywną ponad 12,3 mln zł.  

- W Biedronce od lat stawiamy na polskie produkty i długoletnią współpracę z lokalnymi producentami. Inwestujemy w Polsce, otwierając nowe sklepy, centra dystrybucyjne i remontując obecne. Od lat lokujemy się też w czołówce największych płatników podatku CIT. Jednocześnie jesteśmy największym prywatnym pracodawcą w Polsce i mocno inwestujemy w ten obszar, podnosząc wynagrodzenia, zapewniając szeroki pakiet benefitów i dbając o rozwój pracowników. Wspieramy również lokalne społeczności i osoby potrzebujące, blisko współpracując z organizacjami charytatywnymi. Robimy to, bo uważamy, że jesteśmy istotnym elementem na gospodarczej mapie Polski, co wiąże się też z pewnymi zobowiązaniami. Tak rozumiemy patriotyzm gospodarczy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione – mówi Jarosław Sobczyk, członek zarządu i dyrektor personalny w Jeronimo Martins Polska SA, który 18 czerwca odebrał w imieniu firmy wyróżnienie w ramach konkursu Indeks Patriotyzmu Gospodarczego.


tagi: Biedronka, patriotyzm gospodarczy, Jeronimo Martins Polska,