Wiadomości

E.Leclerc i Frac podjęły współpracę

Środa, 30 maja 2018
Grupa E.Leclerc podpisała list intencyjny z siecią Frac w sprawie współpracy na polskim rynku. Partnerstwo będzie dotyczyło m.in. wspólnego negocjowania warunków handlowych z dostawcami obu sieci.
Porozumienie wejdzie w życie po uzyskaniu zgody UOKiK na koncentrację. W imieniu E.Leclerc o pozwolenie do UOKIK-u wystąpiła centrala zakupu sieci – Galec Sp. z o.o., do której w ramach współpracy przystąpi Frac.

Grupa E.Leclerc  to najdłużej działająca w Polsce sieć hiper- i supermarketów. Obecnie pod jej szyldem działa 49 super- i hipermarketów. Roczne obroty E.Leclerc osiągnęły w 2017 r. 2,8 mld złotych. Poszczególne sklepy są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców, którzy wspólnie ustalają politykę handlową grupy. Sieć Frac prowadzi 17 sklepów na terenie województwa podkarpackiego oraz 3 placówki w Warszawie. W 2017 r. jej roczne obroty osiągnęły ok. 262 mln złotych. Połączenie sił pozwoli partnerom na oferowanie jeszcze bardziej konkurencyjnych cen klientom.tagi: Grupa E.Leclerc, Frac,