Oprogramowanie

Facebook otworzył Przestrzeń; nowe miejsce na technologicznej mapie Warszawy

Środa, 23 maja 2018
Facebook otworzył Przestrzeń - nowe miejsce na mapie technologicznej Warszawy. Według przedstawicieli koncernu, zadaniem placówki będzie przede wszystkim walka z wykluczeniem cyfrowym i podnoszenie kompetencji Polaków w cyfrowym świecie.
W ramach Przestrzeni Facebooka, działającej niezależnie od warszawskiego biura koncernu, lokalnej społeczności udostępniona została sala audytoryjna oraz kilka mniejszych pomieszczeń, w tym - studio do transmisji na żywo.

Według szefa polityki publicznej Facebooka w regionie Polski i krajów bałtyckich Jakuba Turowskiego, Przestrzeń ma być miejscem otwartym dla różnorakich inicjatyw społecznych i biznesowych. W ciągu następnego roku Facebook planuje przeszkolić w ramach rozwoju kompetencji cyfrowych i walki z wykluczeniem cyfrowym 50 tys. osób, które dzięki uczestnictwu w warsztatach i szkoleniach organizowanych w Przestrzeni będą miały szanse na zdobycie nowych umiejętności niezbędnych w cyfrowym świecie, m.in. na rynku pracy.

Przestrzeń, według przedstawicieli Facebooka, ma być miejscem swobodnej wymiany idei i poglądów. Ma także stanowić wkład koncernu w rozwój polskiej gospodarki dzięki otwarciu na społeczność start-upów i organizacji pozarządowych. Jak zaznaczył Turowski, Polska jest bardzo ważnym krajem na mapie Facebooka, a Przestrzeń to pierwsza tego typu inicjatywa w Europie, w dużej mierze zapoczątkowana dzięki głosom użytkowników platformy społecznościowej.

Podczas uroczystego otwarcia Przestrzeni w Warszawie obecna była również wiceprezes Facebooka w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Nicola Mendelsohn. "Jestem w Polsce po raz piąty odkąd rozpoczęłam pracę w Facebooku. Za każdym razem zachwyca mnie dynamika i zmiany, które tu zachodzą i które dostrzegam przy każdej wizycie" - powiedziała. "To fantastyczne. Uwielbiam spotykać się z liderami społeczności i przedsiębiorczości w Polsce. Fascynujące jest też to, że za każdym razem czuję pasję, z jaką podchodzi się w Polsce do technologii" - dodała.

Zdaniem obecnego na otwarciu Przestrzeni przewodniczącego Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Pawła Pudłowskiego, inicjatywa Facebooka ma duży potencjał stać się na mapie Warszawy ważnym miejscem dla edukacji technologicznej i wsparcia polskiej gospodarki cyfrowej.

Przestrzeń mieści się w Warszawie przy ulicy Koszykowej 61.

Materiał powstał we współpracy z Facebookiem.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAPtagi: Facebook, Przestrzeń, wykluczenie cyfrowe, podnoszenie kompetencji, cyfryzacja,