Wiadomości

Puławski dwutlenek węgla trafi do Pepsi

Poniedziałek, 21 maja 2018
Grupa Azoty PUŁAWY otrzymała akredytację PepsiCo dla produkowanego w Puławach dwutlenku węgla.
Do tej pory w branży napojów spółka posiadała już akredytację takich gigantów jak The Coca Cola Company. Puławski dwutlenek węgla trafia do zakładów produkcyjnych Coca Coli w Polsce, ale także na Litwie oraz okresowo do innych lokalizacji.

Akredytacja pozwoli Spółce dostarczać dwutlenek węgla do całej Pepsi, w tym do dwóch zakładów produkcyjnych w Polsce – w Michrowie i Żninie. Łączne zapotrzebowanie kształtuje się na poziomie 6-7 tys. ton CO2 rocznie. Dodatkowo puławski dwutlenek węgla może trafiać do zdecydowanie bardziej rentownego rynku butli, które są używane m.in. przez automaty Pepsi znajdujące się np. w takich sieciach jak KFC. Proces akredytacji obejmował obszar produkcji, kontroli jakości, sprzedaży i logistyki oraz systemów zarządzania. Akredytacja PepsiCo jest ważna do końca 2022 roku.

Otrzymanie autoryzacji przez Grupę Azoty PUŁAWY było możliwe dzięki długofalowej polityce rozwoju produktu spożywczego jakim jest dwutlenek węgla. W ciągu ostatnich trzech lat Spółka zainwestowała w modernizację podstawowego systemu analitycznego (on-line) oraz rozbudowała zabezpieczenie tego systemu w postaci utworzenia laboratorium wyposażonego w specjalistyczny sprzęt do analizy dwutlenku węgla. Zaimplementowany został także automatyczny system zarządzania produkcją. Rozbudowane zostały stanowiska do załadunku dwutlenku węgla oraz park specjalistycznych cystern dostawczych. Jako wsparcie przy produkcji dwutlenku węgla został wdrożony System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności FSSC 22000 jako najskuteczniejsze i najbardziej efektywne narzędzie do zapewnienia standardu bezpieczeństwa zdrowotnego konsumentów. Zdolności wytwórcze spółki to ok. 70 tys. ton CO2 rocznie.źródło: pulawy.com


tagi: Grupa Azoty PUŁAWY, PepsiCo, dwutlenek węgla,