Z rynku FMCG

Supernowoczesna technologia w Velvet CARE

Środa, 07 marca 2018
W dniu 02.03.2018 roku została uruchomiona nowa maszyna papiernicza w należącym do Velvet CARE zakładzie produkcyjnym w Kluczach. Maszyna o szerokości 5,6 m została wyprodukowana przez szwedzką firmę Valmet i należy do największych i najnowocześniejszych maszyn pracujących w Europie Środkowo-Wschodniej. W sumie spółka na dwóch maszynach będzie wytwarzać rocznie ponad 100 tys. t najwyższej jakości bibułki higienicznej. Projekt ten został zrealizowany przy współudziale takich instytucji jak BNP Paribas i EBRD.
 Ogłoszenie na temat uruchomienia maszyny jest już drugim komunikatem dotyczącym pozytywnych zmian w spółce. Dzień wcześniej poinformowano o podpisaniu przedwstępnej umowy nabycia większości udziałów Velvet CARE, w ścisłej współpracy z Zarządem Velvet CARE, przez VLET Holdings S. a. r. l., spółkę zależną funduszu Abris CEE Mid-Market III LP.

Uruchomienie maszyny papierniczej to zamknięcie kolejnego etapu największego w dotychczasowej historii spółki projektu inwestycyjnego (ponad 250 mln zł). W ramach tego projektu, poza zakupem jednej z największych i najnowocześniejszych maszyn w Europie Środkowo-Wschodniej, uruchomiono 5 nowych maszyn przetwórczych. Dzięki tym inwestycjom oraz realizacji strategii nakreślonej przez Zarząd spółka od momentu powstania, tj. w ciągu ostatnich 4,5 lat, podwoiła obroty i moce produkcyjne i umocniła się na pozycji niekwestionowanego lidera rynku papierowych produktów higienicznych w Polsce a Velvet - marka papierów toaletowych, ręczników i chusteczek - potwierdziła status innowatora i najwyższą jakość na polskim rynku.

Z kolei przejęcie większościowego pakietu przez fundusz Abris Capital Partners to szansa na kolejny skok w rozwoju spółki, tym razem na obszarze całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Abris Capital Partners posiada doświadczenie w branży papierowych wyrobów higienicznych w tym regionie, jest właścicielem spółki Pehart Tec, wiodącego producenta bibułki i produktów higienicznych na rynku rumuńskim. Mając w swoim portfolio dwóch znaczących graczy branży papierów higienicznych w Europie Środkowo-Wschodniej ABRIS Capital Partners będzie posiadaczem producentów wytwarzających ponad 220 tys. t bibułki higienicznej rocznie!tagi: Velvet CARE, maszyna papiernicza,