Z rynku FMCG

Whisky Glen Grant nagrodzona w tegorocznej edycji kompendium „Whisky Bible”

Wtorek, 27 lutego 2018
Marka Glen Grant wraz ze swoimi osiemnasto- i dziesięcioletnimi wariantami ponownie znalazła uznanie w wyczekiwanym przez amatorów whisky kompendium Jima Murraya pod tytułem „Whisky Bible”.
Osiemnastoletni wariant marki Glen Grant zdobył miano „Szkockiej whisky roku”, otrzymując ten najważniejszy tytuł już drugi rok z rzędu. Produkowana w Speyside whisky została ponadto uznana za jedną z trzech najlepszych whisky na świecie, pomimo iż Jim Murray przygotowując swój przewodnik spróbował w tym roku aż 1241 nowych whisky. Osiemnastoletni Glen Grant uhonorowany został jeszcze tytułami „Whisky single malt roku” oraz „Najlepszej whisky single malt leżakowanej przez 16 do 21 lat”. Kolejnym wyróżnieniem w najnowszej edycji „Whisky Bible” jest zdobycie po raz szósty z rzędu przez dzisięcioletni wariant whisky Glen Grant niezwykle pożądanego tytułu najlepszej whisky w kategorii do 10 lat leżakowania.

W zeszłym roku byliśmy zaszczyceni przyznaniem nam tytułu „Szkockiej whisky roku”. To, że nasza whisky pochodząca zdobywa ten tytuł drugi rok z rzędu jest absolutnie niesamowite. Jesteśmy niezwykle dumni ze sposobu, w jaki tworzymy nasz unikatowy złocisty napój i cieszymy się, że niezmienna jakość tych wspaniałych produktów znajduje uznanie takich legend w naszej branży, jak Jim Murray – skomentował to wyróżnienie Dennis Malcolm, mistrz destylacji Glen Grant.

„Whisky Bible” Jima Murraya jest corocznym, najlepiej sprzedającym się na świecie i najbardziej wpływowym przewodnikiem po świecie whisky. To uznane w branży kompendium wiedzy zawiera ok. 4500 szczegółowych, dokładnie przeanalizowanych i łatwych do zrozumienia not degustacyjnych dotyczących wiodących i mniej znanych rodzajów whisky. Każdą whisky degustuje i ocenia osobiście Jim Murray przyznając ogólną punktację w skali od 1 do 100. 

Destylarnia Glen Grant, założona w 1840 r. przez braci Johna i Jamesa Grantów w Rothes w Speyside w Szkocji szczyci się niezwykłym procesem podwójnej destylacji, który wyróżnia jej zdobywające nagrody warianty na tle konkurencji. Produkowana z zastosowaniem wysokich, smukłych alembików, wprowadzonych do zakładu ponad sto lat temu przez genialnego Jamesa „Majora” Granta, whisky ta charakteryzuje się kusząco łagodnym, delikatnym smakiem.tagi: Whisky Glen Grant, Whisky Bible,