Wiadomości

Bosch prezentuje innowacje w technologii higienicznego napełniania i zgrzewania na targach Anuga FoodTec 2018

Wtorek, 06 lutego 2018
Dla zwiększonego bezpieczeństwa produktu, elastyczności i wydajności
  • 50 lat doświadczenia w higienicznym napełnianiu gotowych kubków i butelek
  • Maszyna napełniająca Ampack FCL z certyfikatem 3-A
  • Rozwiązanie z jednego źródła spełnia wymagania rynku

Kolonia, Niemcy – Bosch Packaging Technology oferuje wgląd w najnowsze rozwiązania w higienicznym napełnianiu i zgrzewaniu kubków na targach Anuga FoodTec 2018. Zwiedzający mogą zapoznać się z korzyściami i wymaganiami higienicznej technologii napełniania - od czystego i ultra-czystego po aseptyczne, w tym zwiększone bezpieczeństwo produktu i dłuższy okres przydatności do spożycia poza łańcuchem chłodniczym, aż do 12 miesięcy. Podczas targów producenci żywności mogą zapoznać się z najnowszą maszyną napełniająco-zgrzewającą FCL dla produktów mleczarskich, odżywek dla niemowląt, odżywek klinicznych i napojów café latte nalewanych w gotowe kubki.
 
bosch1.jpg 

„Rosnące wymagania rynku i surowe przepisy higieniczne wywierają duży nacisk na mleczarnie i producentów żywności ", wyjaśnia Markus Schlumberger, Dyrektor Zarządzający d/s Sprzedaży w Ampack GmbH, Bosch Packaging Technology. "Bosch od pół wieku pracuje nad higieniczną technologią napełniania, więc rozumiemy wyzwania i możliwości. Nasze nowe maszyny liniowe Ampack FCL do napełniania kubków stanowią dowód tego doświadczenia. Naszym celem, co do Targów Anuga FoodTec 2018, jest dzielenie się naszymi doświadczeniami z przemysłem, ponieważ pracujemy wspólnie, aby zapewnić bezpieczną żywność konsumentom”.


Bezpieczna, szybka i elastyczna - idealne połączenie
Wyjątkowe cechy maszyny FCL napełniająco-zgrzewającej kubki zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas targów Interpack 2017. Przeznaczona dla  produktów mleczarskich, łączy w sobie trzy kluczowe zalety: bezpieczeństwo operatora i produktu, zwiększoną wydajność oraz elastyczność formatu i zastosowania. W konsekwencji daje producentom żywności przewagę nad konkurencją, w celu zaspokojenia potrzeb rynku. Pierwsze zamówienia na ultra-czyste i aseptyczne wersje maszyn FCL zostały złożone wkrótce po jej zaprezentowaniu.

Co więcej, maszyna została wyróżniona certyfikatem 3-A SSI, zapewniającym zgodność z najbardziej rygorystycznymi standardami higieny i odpowiadającym na rosnące potrzeby: ułatwionego mycia i konserwacji, zminimalizowanego ryzyka zanieczyszczenia żywności i mniejszych strat produktu. Maszyna napełniająco-zgrzewająca FCL jest dostępna w wersji pojedynczego i podwójnego taktowania lub w wersji zmienno-formatowej, z prędkościami aż do 20.000 kubków na godzinę.

Higieniczne rozwiązania do napełniania produktów mleczarskich i spożywczych
Bosch oferuje szerokie doświadczenie w zakresie wytwarzania kubków na wysokowydajnych maszynach do formowania, napełniania i zamykania. Odwiedzający Anuga FoodTec 2018 mogą spotkać specjalistów zajmujących się aseptyką, mającą zastosowanie dla szerokiej gamy produktów mleczarskich i spożywczych, takich jak: śmietanki do kawy i desery. Ponadto, Bosch oferuje napełnianie i zamykanie gotowych pojemników zarówno w wersji czystej, jak i ultra-czystej. Na przykład, nowa maszyna rotacyjna Osgood RFS oferuje wiele funkcji przy zachowaniu minimalnych rozmiarów maszyny. Dzięki funkcjom, które stawiają na pierwszym miejscu: bezpieczeństwo produktu, łatwość użytkowania i zwiększony czas sprawności, maszyna rotacyjna napełnia, zgrzewa i zamyka przykrywką gotowe kubki dla szeregu produktów mleczarskich i spożywczych.
 
bosch2.jpg 

Aby dowiedzieć się więcej o zaletach nowego Ampacka FCL, a także ogólnie o technologii higienicznego napełniania produktów mleczarskich, zapraszamy do odwiedzenia Boscha na Targach Anuga FoodTec w Kolonii w Niemczech, w dniach 20-23 marca 2018 r., Hala 7, stoisko A070-B071. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

tagi: Bosch, anuga, foodtec,