Wiadomości

Mondi zdobywa pięć nagród w konkursie World Star Awards

Środa, 20 grudnia 2017
W ramach konkursu World Star Awards 2018 firma Mondi zdobyła pięć nagród za innowacyjne rozwiązania opakowaniowe. Prestiżowe World Star Awards przyznawane są corocznie przez Światową Organizację Opakowań (World Packaging Organisation), która bierze pod uwagę zgłoszenia konkursowe z 33 krajów z 5 kontynentów.
 „Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem i postrzegamy je jako świadectwo naszego indywidualnego podejścia do każdego projektu. Staramy się wypromować produkty naszych klientów na rynku, a ich samych przedstawić jako liderów w swoich branżach” - podsumował Armand Schoonbrood, Dyrektor ds. Operacyjnych w Mondi Corrugated Packaging - “Pięć nagród jednego wieczora to najlepsze ukoronowanie bliskiej współpracy z klientami i wysłuchania ich potrzeb!”.

Nagrodzone rozwiązania firmy Mondi podkreślają wyraźne trendy na światowych rynkach. Bez względu na wybraną branżę, czy to towarów szybko zbywalnych, napojów, opakowań heavy-duty czy przemysłowych, wszystkie rozwiązania spełniają oczekiwania klientów, zapewniają unikalne możliwości marketingowe, wysoką wydajność materiałów oraz zrównoważony rozwój.

Pierwszym nagrodzonym opakowaniem jest Grill Box, wyróżniony w kategorii materiały opakowaniowe i komponenty. Rozwiązanie to jest unikalne ze względu na swoją konstrukcję, która ułatwia czystsze i bezpieczniejsze rozpalenie grilla węglowego. Tekturowe elementy opakowania tworzą swego rodzaju komin, który ułatwia zapalenie podpałki i węgla za pomocą jednej zapałki. Samo opakowanie ulega samospaleniu wraz z węglem, który uzyskuje optymalną temperaturę do grilowania po 20 minutach od rozpalenia. Zastosowane do zadruku tusze wodne ulegają całkowitemu spaleniu bez ryzyka uwolnienia substancji toksycznych.  Dodatkowo opakowanie Grill Box posiada wygodny i mocny uchwyt ułatwiający transport, który jest mniej podatny na uszkodzenia niż tradycyjne torby z węglem.

W kategorii napoje jury konkursu World Star Awards wybrało przyciągające wzrok opakowanie Take it ze względu na jego funkcjonalność i wygląd. To rozwiązanie zapewnia maksymalną wygodę podczas użytkowania i transportu przy minimalnym zużyciu materiału. Dzięki otwartej konstrukcji udało się zredukować zużycie materiału o 60%. Ponadto, unikalny system zatrzaskowy zapobiega wyjmowaniu pojedynczych puszek w miejscu sprzedaży i może być zamknięty bez użycia taśmy czy kleju. W rezultacie opakowanie Take it zwiększa rozpoznawalność marki, tworząc wizualne połączenie pomiędzy opakowaniem z tektury falistej a prezentowanym produktem.

Opakowanie Baca Stand otrzymało nagrodę World Star Awards w kategorii Punktu Sprzedaży, zdobywając uznanie jurorów dzięki przemyślanej budowie bez użycia taśm, która pozwala wypromować produkty w centralnym punkcie alei supermarketu. Stand składa się z wytrzymałej kartonowej struktury z systemem blokującym, który łączy dwie tekturowe tace z głównym filarem. Dzięki temu proces uzupełniania produktów jest prosty i szybki, a konsumencii mają łatwiejszy dostęp do towaru. Co ważne, nowe rozwiązanie cechuje się wyjątkową wydajnością: wymaga o 46% mniej materiału przy konstrukcji i o 20% mniej czasu przy obsłudze każdej palety w porównaniu z konwencjonalnymi pudłami typu A, które trzeba ręcznie owijać taśmą.

W kategorii transport zwyciężyły dwa rozwiązania Mondi. Pierwsze przyznano za wspólny projekt Mondi oraz skandynawskiej firmy aPak AB - opakowanie Simple Sphere. Powstało ono jako alternatywa dla drewnianych skrzyń używanych tradycyjnie do transportu części samochodowych ze Szwecji do Chin. To wytrzymałe opakowanie tekturowe wyróżnia się innowacyjną konstrukcją twist-lock, która pozwala na niezwykle szybkie złożenie go (w mniej niż 30 sekund), bez pomocy wkrętów, kleju lub taśmy. Ponadto, nowy materiał jest lżejszy, odporny na wilgoć oraz posiada unikalne rozwiązania antykorozyjne z wykorzystaniem opatentowanej technologii VCI. W rezultacie Simple Sphere nie tylko zapewnia krótszy czas montażu i demontazu, ale jest również przyjazną środowisku alternatywą dla drewnianych skrzyń.

Drugą nagrodę w tej samej kategorii przyznano firmie Mondi za opakowanie typu heavy-duty na narożniki do sztaplowania wentylatorów osiowych. Zostały one zaprojektowane z myślą o zwiększeniu efektywności materiałowej i przeładunkowej przy pakowaniu tych ciężkich produktów. Wykonywane na zamówienie narożniki zrobione są z pojedynczego kawałka tektury, co powoduje zmniejszenie zużycia materiału o 30%. Dodatkowo nowa konstrukcja narożników pozwala na dwukrotnie szybszy montaż w porównaniu do wcześniejszych rozwiązań, co gwarantuje oszczędność 17 godzin na pakowanie każdego tysiąca sztuk towaru.Fot: mondigroup.com


tagi: Mondi, World Star Awards, konkurs, innowacje, opakowania, Światowa Organizacja Opakowań, World Packaging Organisation,