Kategorie produktów

Test szorowarki Kärcher 35/12 C Bp Pack

Piątek, 15 grudnia 2017 HURT & DETAL Nr 12/142. Grudzień 2017
Prowadzenie sklepu to duże wyzwanie. Nie tylko należy dbać o odpowiednie zatowarowanie, by klienci mieli zawsze największy wybór, lecz także o czystość placówki, ponieważ jest to kwestia, która zwraca uwagę robiących zakupy. Zimna i deszczowa pora roku nie sprzyja utrzymaniu czystości w placówce handlowej. Z pomocą jednak przychodzi innowacyjne urządzenie, szorowarka BR 35/12 C Bp Pack. W jednym ze stołecznych sklepów spożywczych urządzenie to przeszło test. Jak wypadło? Przekonajmy się!
Ekspert firmy Kärcher, Paweł Strzeszewski przetestował innowacyjny model szorowarki BR 35/12 w jednym ze sklepów spożywczych w stolicy. Wartą podkreślenia zaletą maszyny jest możliwość dyskretnego czyszczenia posadzek w godzinach otwarcia sklepu. Wyjątkowo cicha praca nie stanowi niedogodności podczas dokonywania zakupów, a kompaktowe wymiary i dyskretny antracytowy kolor sprawiają, że urządzenie nie rzuca się w oczy klientom. Prowadzący prezentację ekspert z firmy Kärcher – Paweł Strzeszewski podkreśla też inne zalety maszyny, takie jak niewielka masa – urządzenie waży jedyne 35 kg, czyli jest o około 35% lżejsze od konkurencyjnych z tego segmentu. Dzięki temu komfortowo obsługiwać je mogą  także osoby starsze oraz te, które ze względów zdrowotnych nie powinny obciążać kręgosłupa. „Akumulatorowe zasilanie to także niezaprzeczalny atut szorowarki, dzięki niemu osoby obsługującej nie ogranicza przewód, a wygodny dostęp do sieci elektrycznej w sklepie nie stanowi warunku komfortowej pracy” – dodaje.

Testowana szorowarka wyposażona jest w  głowicę o szerokości 35 cm ze szczotkami walcowymi.  Zaletą tych szczotek jest wysoka siła nacisku na czyszczoną powierzchnię oraz wysoka prędkość obrotowa, dzięki której skutecznie usuwają nawet wyjątkowo uporczywe zabrudzenia. Szczotki walcowe polecane są szczególnie do posadzek z płytek ceramicznych, które często charakteryzują się nierównym ułożeniem i głęboką fugą. Tego typu podłogę niezmiernie trudno jest doczyścić za pomocą metod manualnych (mop) czy szorowarek wyposażonych w szczotkę tarczową. Głowica szorująca urządzenia obraca się w zakresie +/- 200°, co pozwala na wyjątkowo łatwe manewrowanie (zawraca niemal w miejscu) bez utraty skuteczności czyszczenia przy skręcaniu oraz gwarantuje czyszczenie tuż przy ścianach czy regałach. Belka ssąca o szerokości 45 cm jest zamocowana bezpośrednio za głowicą szorującą, dzięki czemu skutecznie zbiera wodę także na zakrętach. Odsysanie działa zarówno podczas poruszania się do przodu jak i do tyłu.  Na pulpicie kontrolnym szorowarki znajduje się 5 intuicyjnych ikonek oraz dodatkowe dwa przyciski służące do podawania środka czyszczącego z wodą oraz włączanie trybu eco!efficiency. Sprawia to, że obsługa urządzenia jest naprawdę prosta i przyjazna. Dzięki programowi eco!efficiency czas pracy urządzenia  na akumulatorze wydłuża się – przy pełnym naładowaniu baterii wynosi ok. 2 h.

Jak przyznała kierowniczka sklepu, Edyta Gurda – testowana szorowarka to idealne rozwiązanie do jej sklepu. „Przy powierzchni ok. 100 mkw. czyszczenie zajmuje jedyne 10 min. A posadzka tuż po umyciu jest sucha i czysta, nawet w narożnikach przy regałach. Taka zwrotność urządzenia to najlepsze rozwiązanie jakie dotychczas widziałam w urządzeniach czyszczących” – przyznaje pani Edyta.

Wygodę użytkowania zapewnia również obecność wbudowanej ładowarki w urządzeniu. Ładowanie akumulatora litowo-jonowego zajmuje ok. 3 h, i można doładowywać go w każdym momencie.

Jednym słowem, szorowarka BR 35/12 to rozwiązanie skrojone na miarę do codziennego czyszczenia gęsto zabudowanych powierzchni, gdzie konieczna jest łatwość manewrowania i wymagana dyskrecja. Urządzenie godne polecenia wszystkim punktom handlowo-usługowym.


tagi: Kärcher 35/12 C Bp Pack, szorowarka, test,