Auto w handlu

Nowy wymiar auta dostawczego

Wtorek, 12 grudnia 2017
We Frankfurcie odbyły się testy nowego Forda Transit Custom. Samochód dostawczy o ładowności jednej tony, wyróżnia się nową agresywną stylizacją, całkowicie nowym wnętrzem i jeszcze wyższą użytecznością. Mieliśmy okazję to sprawdzić.
Nowy Transit Custom bazuje na sukcesach swojego poprzednika, który stał się najlepiej sprzedającym się furgonem w swoim segmencie w 2015 i 2016 roku. Nowego Forda Transita Custom będzie można zamówić w całej Europie już w grudniu, a dostawy samochodów rozpoczną się na początku 2018 roku.

Innowacyjność na wielu płaszczyznach

Co więcej o samym aucie? Napędzany silnikiem wysokoprężnym Ford EcoBlue o pojemności 2,0 l, przekonstruowany Transit Custom może obecnie zaoferować nowe funkcje i możliwości. W ofercie dostępna jest m.in. nowa wersja ECOnetic o poprawionej efektywności spalania i emisji CO2 wynoszącej 148 g/km.

Sportowy styl nowego, podzielonego na trzy segmenty przodu auta, oddaje dynamiczny charakter Forda Transita. Jednotonowy van zapewnia kierowcom idealne warunki do pracy w mobilnym biurze. Zupełnie nowe nadwozie oferuje najlepszą w swojej klasie ładowność, zwiększony komfort i ergonomię, a także łatwy w obsłudze system SYNC 3 lub MyFord Dock. Po raz pierwszy w grupie pojazdów użytkowych pojawiają się technologie takie, jak inteligentny tempomat.

Nowa generacja Forda Transita Custom wskazuje, w jakim kierunku rozwijać się będzie gama innowacyjnych samochodów dostawczych Forda. Przykładem jest wprowadzenie hybrydowej wersji tego modelu, czyli Plug-in Hybrid (PHEV) o zerowym poziomie emisji spalin, która trafi na rynek do 2019 r.

Nowe możliwości przewozowe

Nowy Transit Custom oferuje użytkownikom samochodów dostawczych szeroką paletę możliwości, jak: dwie wysokości dachu, dwie opcje rozstawu osi, z dopuszczalną masą całkowitą od 2,6 do 3,4 tony, ładowność do 1 450 kg, oraz nadwozia van, kombi oraz van z podwójną kabiną.

Auto posiada doskonałe możliwości przewozowe, z nowatorskim rozplanowaniem przestrzeni ładunkowej, takim jak przegroda z uchylną klapą, pozwalającą przewieźć długie przedmioty oraz zintegrowany bagażnik dachowy.

Kabina jak mobilne biuro?

Wnętrze kabiny zostało zaprojektowane od podstaw. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby klientów, chcących mieć nieskrępowane możliwości interakcji z urządzeniami takimi jak smartfon, czy tablet. Nowy panel przyrządów jest wykonany z atrakcyjnych wizualnie, a przy tym wytrzymałych materiałów. Wyposażono go w praktyczne rozwiązania przeznaczone dla kierowców, którzy traktują kabinę jak mobilne biuro podczas godzin pracy w samochodzie.

Funkcje wspomagające kierowcę

Nowy Transit Custom wprowadza szereg nowych, zaawansowanych funkcji wspomagających kierowcę i wykorzystujących zaawansowane czujniki, radary i kamery.

Nowy Transit Custom jest pierwszym samochodem dostawczym dysponującym m.in. inteligentnym ogranicznikiem prędkości (Intelligent Speed Assist), który pomoże zapobiec przekraczaniu dozwolonych prędkości, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu systemu rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) do odczytywania znaków ograniczenia prędkości.

Ale to tylko jedne z wielu funkcji spójnego i kompleksowego pakietu rozwiązań w najnowszym modelu Transit Custom. Opcje dodatkowe lub pakiety opcji można wybrać indywidualnie, aby maksymalnie spersonalizować samochód. Ceny auta rozpoczynają się od 74 959 zł netto. Nowy model przyciąga wzrok, a elegancki i nowoczesny design robi wrażenie.

Rafał Chudzik


tagi: Ford Transit Custom, motoryzacja,