Auto w handlu

Fiat Ducato liderem sprzedaży wśród samochodów dostawczych w 2017 roku

Piątek, 24 listopada 2017
- W 2017 roku, w okresie od stycznia do października włącznie, Fiat Ducato był liderem sprzedaży wśród samochodów dostawczych w Polsce - polscy klienci do końca października zarejestrowali 6 089 egzemplarzy Fiata Ducato, zapewniając mu tym samym 12,3-procentowy udział w rynku.
- Sprzedaż włoskiego modelu rosła także w liczbach bezwzględnych w odniesieniu do roku poprzedniego, co potwierdziło przewagę Ducato na rynku aut dostawczych zarówno pod względem wartości użytkowych, wszechstronności zastosowań i oferowanych zabudów, jak  jakości sieci dealerskiej oraz serwisowej Fiat Professional.

W roku 2017, w okresie od stycznia do października włącznie, Fiat Ducato był liderem sprzedaży wśród samochodów dostawczych w Polsce. Zgodnie z raportem "Pierwsze rejestracje nowych samochodów dostawczych o DMC<=3,5T", przygotowanym przez PZPM na podstawie CEP (MSW/MC), polscy klienci do końca października zarejestrowali 6089 egzemplarzy Fiata Ducato, zapewniając mu tym samym 12,3-procentowy udział w rynku.

Fiat Ducato - topowy model gamy Fiat Professional - od 10 lat jest najczęściej wybieranym samochodem dostawczym w Polsce. W tym roku Ducato powrócił na pozycję lidera sprzedaży w segmencie, awansując z drugiego miejsca, które zajął w 2016 roku. Na koniec października br. flagowy Fiat Professional wyprzedził drugiego w rankingu PZPM, francuskiego konkurenta o przeszło 400 zarejestrowanych samochodów. Sprzedaż włoskiego modelu rosła także w liczbach bezwzględnych w odniesieniu do roku poprzedniego, co potwierdziło przewagę Ducato na rynku aut dostawczych zarówno pod względem wartości użytkowych, elastyczności zastosowań i oferowanych zabudów, jak i jakości sieci dealerskiej oraz serwisowej Fiat Professional.

Za sukcesem Fiata Ducato stoi 36 lat doświadczenia: od 1981 roku do dzisiaj ulepsza się wyposażenie, czyniąc je punktem odniesienia dla samochodów w swoim segmencie, sprzedawanym w ponad 80 krajach całego świata. Model doczekał się sześciu generacji i przeszło 2,6 miliona sprzedanych egzemplarzy. Fiat Ducato to ponad 2 000 możliwych konfiguracji, osiem pojemności ładunkowych od 8 do 17 m3 i liczne wersje umożliwiające dostosowanie auta do indywidualnych potrzeb klientów.

Ducato występuje jako Furgon do przewozu towarów, Kombi i Panorama przeznaczone do przewozu osób oraz podwozie do zabudowy. Klienci w Polsce i na świecie cenią Ducato za mocne i oszczędne silniki Euro 6 MultiJet II o mocach od 115 do 180 KM oraz ekologiczny silnik na gaz ziemny (CNG) o pojemności 3 litrów i mocy 136 KM, a także za długą listę innowacyjnego pod względem funkcjonalnym wyposażenia. Wprowadzone w szóstej generacji modernizacje techniczne przekładają się na jeszcze większą solidność i wytrzymałość modelu, podnosząc wartość rezydualną auta. Dodatkowo, wersje ciężarowe Ducato spełniają normę Euro 6 bez konieczności stosowania systemu SCR, co przynosi wymierne korzyści dla użytkowników w postaci obniżenia kosztów eksploatacji, uproszczenia konstrukcji i zmniejszenia masy auta. Po dodaniu niskich kosztów obsługi i konkurencyjnych cen części zamiennych topowy Fiat Professional może się poszczycić najniższymi w swojej kategorii kosztami utrzymania i optymalnym "Total Cost of Ownership" (całkowitym kosztem posiadania).

Ceny Fiata Ducato zaczynają się od 72 650 zł netto za wersję do zabudowy Kabina L1 2.3 o DMC 3,3 tony i rozstawie osi 3 000 mm, z silnikiem MJ II 130KM i od 72 800 zł netto za Furgon L1H1 o DMC 3,0 tony i rozstawie osi 3 000 mm, z jednostką napędową 2.0 MJ II 115KM. Ducato do przewozu osób L1H1 2.3 o DMC 3,0 tony i rozstawie osi 3 000 mm, napędzane silnikiem MJ II 150KM kosztuje od 107 350 zł netto za Kombi i od 119 050 zł netto za wersję Panorama.

Szczegółowa oferta jest dostępna u autoryzowanych dealerów i na stronie www.fiatprofessional.pl.tagi: Fiat Ducato, motoryzacja, samochód dostawczy,