Wiadomości

Bounty Brands przejmuje Bezgluten

Czwartek, 16 listopada 2017
Bounty Brands, firma działająca w branży FMCG, posiadająca w portfelu wiodące marki sprzedawane w ponad 40 krajach, ogłasza przejęcie firmy Bezgluten Sp. z o.o. („Bezgluten”), producenta i dystrybutora żywności bezglutenowej w Polsce.
Bezgluten jest drugim największym graczem na polskim rynku produktów bezglutenowych. Produkty Spółki to wysokiej jakości żywność, pozwalająca urozmaicić dietę osobom chorym na celiakię i inne rodzaje nietolerancji glutenu. Do jej produktów należą m.in. wypieki (chleby, bułki, ciasta), makarony, mąki i mieszanki do wypieków w proszku, przekąski, płatki i różnorodne dania gotowe. Bezgluten, z zakładem w Posądzy koło Krakowa, zatrudnia 75 osób. W 2016 r. przychody spółki wyniosły 22 mln zł.

W pierwszym kroku Bounty Brands planuje skupić się na wsparciu firmy Bezgluten w realizacji jej planów rozwoju, które obejmują wzmocnienie pozycji w istniejących kanałach sprzedaży oraz wejście w nowe kategorie produktów i na nowe rynki.

Przeprowadzona transakcja to piąta znacząca akwizycja Bounty Brands w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat. W 2015 r. Spółka przejęła Sonko - lidera na rynku wafli ryżowych i zdrowych przekąsek, a w bieżącym roku do portfela Bounty Brands dołączyła Stella Pack, wiodący polski producent i dystrybutor recyclingowych worków na śmieci i innych artykułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych. W październiku br. Bounty Brands podpisał natomiast przedwstępną umowę kupna Profi, czołowego producenta pasztetów i zup gotowych, a w listopadzie ogłosił przejęcie Grupy Unitop, polskiego producenta i dystrybutora wyrobów sezamowych i innych słodyczy.

Stefan Rabe, prezes Bounty Brands, powiedział:
„Bezgluten bardzo dobrze wpisuje się w portfel naszych marek produktów spożywczych. Zbudował silną markę i oferuje unikalne produkty, a jednocześnie umacnia naszą obecność na szybko rosnącym rynku zdrowej żywności i przekąsek. Jesteśmy przekonani o dobrych perspektywach rozwoju Bezgluten w ramach Grupy Bounty Brands – będziemy współpracować z zarządem firmy nie tylko nad dalszym wzmocnieniem jej pozycji rynkowej w Polsce, ale również wejściem na kolejne rynki europejskie.”

Adam Pietruszkiewicz, Dyrektor Zarządzający Cost2Cost, powiedział:
„Dodanie marki Bezgluten do silnego portfela marek spożywczych Bounty Brands umożliwia jej dalszą ekspansję na rynku spożywczym Europy Środkowo-Wschodniej. Bezgluten jest rozpoznawalną markę, z silną pozycją rynkową w szybkorosnącym segmencie rynku żywności bezglutenowej. Ma również w Polsce rzeszę wiernych klientów. Będziemy chętnie wspierać Bounty Brands w poszukiwaniu kolejnych ciekawych okazji inwestycyjnych w regionie.”

O Bounty Brands
Bounty Brands to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa firma działająca w branży FMCG, mająca portfel wiodących marek sprzedawanych w ponad 40 krajach, głównie w regionach Afryki Południowej i Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada marki z wielu branż konsumenckich, w szczególności żywności, ubrań, higieny osobistej i produktów dla gospodarstwa domowego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bb.co.za.

O Coast2Coast
C2C, posiadająca pakiet kontrolny w Bounty Brands, jest międzynarodową firmą inwestycyjną typu private equity prowadzącą działalność w Europie, a w szczególności w regionie Europy Centralnej i Wschodniej, a także w RPA, Australii i Nowej Zelandii. Posiada biura w Warszawie, Londynie, na Malcie, w Johannesburgu, Cape Town, Sydney oraz Melbourne. C2C to inwestor kierujący się kryterium wartości, a inwestycje finansuje własnym kapitałem. Firma inwestuje poprzez trzy platformy inwestycyjne: Bounty Brands (FMCG), Maison Brands (wyposażenie wnętrz) i Ascendis Health (produkty farmaceutyczne i zdrowotne). Specjalizuje się w długoterminowym inwestowaniu w firmy rodzinne, o dużym potencjalne wzrostu. Swą wizję realizuje tworząc wartość dla udziałowców poprzez wzrost strategicznych, operacyjnych i finansowych wyników we współpracy z zarządami spółek wchodzących w skład portfela. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.c2c.co.za.

O Bezgluten
„BEZGLUTEN” Sp. z o.o. jest producentem i dystrybutorem żywności bezglutenowej i niskobiałkowej. Firma oferuje produkty bezglutenowe, przeznaczone dla osób cierpiących na celiakię i inne rodzaje nietolerancji glutenu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.bezgluten.pl
tagi: Bounty Brands, Bezgluten, produkcja, dystrybucja, żywność bezglutenowa,