Kategorie produktów

Test odkurzacza plecakowego Kärcher BV 5/1 BP

Środa, 15 listopada 2017 HURT & DETAL Nr 11/141. Listopad 2017
W jednych z warszawskich Delikatesów Centrum przeprowadzono test innowacyjnego odkurzacza plecakowego Kärcher BV 5/1 BP. Czy urządzenie sprawdziło się i poradziło sobie z licznymi wyzwaniami, jakie stawiają placówki handlowe? Sprawdźmy!
W sklepie, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością ustawionych na półkach towarów, gdzie przebywają robiący zakupy klienci, urządzenie, którego używamy do sprzątania charakteryzować się musi szczególnymi cechami. Po pierwsze powinno być ciche, by hałas nie przeszkadzał robiącym zakupy. Powinno też umożliwiać łatwe i bezkolizyjne przemieszczanie się w zatłoczonych miejscach i pomiędzy ciasno ustawionymi regałami. Mając na uwadze wszystkie te aspekty Kärcher zaprojektował odkurzacz plecakowy, który idealnie sprawdza się na takiej przestrzeni.  Paweł Strzeszewski, specjalista z firmy Kärcher tak scharakteryzował ten model: „To odkurzacz, który jest przede wszystkim wygodny dla obsługującego. Dzięki zasilaniu bateryjnemu nie ma kłopotu z ograniczającym swobodne poruszanie się kablem, dlatego możemy z łatwością dotrzeć do miejsc, które są trudno dostępne dla klasycznych, sieciowych odkurzaczy. Nie musimy jednocześnie martwić się o dostępność gniazdek sieciowych i stosować przedłużaczy. Pilot umieszczony na pasku pozwala wygodnie obsługiwać urządzenie – włączać  je i wyłączać bez konieczności zdejmowania odkurzacza z pleców. Nawet bateria została umieszczona pod ręką, tak by w każdej chwili można ją było wymienić. Zasilanie bateryjne ma jeszcze jedną zaletę – sprawia, że urządzenie pracuje wyjątkowo cicho”.

Odkurzacz BV 5/1 BP posiada dwa tryby pracy. W trybie zwykłym bateria wystarcza na około 25 minut pracy ciągłej natomiast w trybie oszczędzania energii eco!efficiency aż na około 43 minuty. Tak długi czas pracy i doskonałe parametry pracy zostały zapewnione dzięki wysokiej klasy baterii litowo-jonowej. Czas ładowania takiej baterii wynosi około 90 minut, ale można ją też w każdej chwili doładować częściowo. Znajdujący się na nich wskaźnik informuje o stopniu załadowania.

Wartą podkreślenia zaletą urządzenia jest stelaż z systemem Aircomfort, który gwarantuje doskonałą wentylację, chroni przed wibracjami i gorącem, co wpływa na większy komfort pracy i zapobiega szybkiemu zmęczeniu osoby obsługującej.

„Odkurzacz plecakowy nadaje się do sprzątania wszelkiego rodzaju posadzek twardych, elastycznych, jak i wykładzin. Pozwala z łatwością omijać przeszkody i umożliwia  bardzo wygodne odkurzanie sklepowych regałów” – skomentował specjalista z firmy Kärcher.

Kierowniczka Delikatesów Centrum Pani Edyta Gurda nie kryła entuzjazmu dla efektów pracy tym urządzeniem: „Sądzę, że to doskonały wybór dla sklepu takiego jak nasz. Prostota obsługi, brak kabla i zasilanie bateryjne to wielka wygoda. Byłam zdziwiona z jaką łatwością odkurzacz poradził sobie z odkurzeniem wysoko położonych regałów, z czym zawsze był problem, gdy korzystaliśmy z tradycyjnych odkurzaczy” – przyznała.

Do odkurzacza są dołączone dwie ssawki: szczelinowa oraz wąska do odkurzania, np. regałów. Całe urządzenie waży 8,7 kg. Po założeniu go na plecy ciężar ten nie jest odczuwalny, dzięki ergonomicznej konstrukcji stelaża. Nie obciąża też kręgosłupa. Na stelażu znajdują się uchwyty, w których można przechowywać akcesoria, dzięki  czemu zawsze znajdują się one „pod ręką”.

Podsumowując: odkurzacz plecakowy Kärcher BV 5/1 BP zdał egzamin ze sprzątania w sklepie spożywczym i z czystym sumieniem można polecić go dla branży handlowej.


tagi: Kärcher BV 5/1 BP, odkurzacz plackowy,