Wiadomości

Emperia rozpoczęła negocjacje z Maxima Grupe

Środa, 08 listopada 2017
Zarząd Emperii rozpoczął negocjacje z Maxima Grupe jako potencjalnym inwestorem strategicznym - podała Emperia w komunikacie.
"W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi, zarząd Emperia Holding (...) przekazuje poniższą informację poufną dotyczącą rozpoczęcia przez spółkę w dniu 6 listopada 2017 r. negocjacji z Grupą Maxima jako potencjalnym inwestorem w ramach procesu pozyskania inwestora strategicznego dla wsparcia rozwoju spółki" - czytamy w komunikacie.

"Zarząd Spółki podkreśla, że na chwilę obecną żadne ostateczne decyzje co do wyboru inwestora w ramach procesu pozyskania inwestora strategicznego dla wsparcia rozwoju spółki nie zostały podjęte a rozpoczęcie opisanych powyżej negocjacji nie oznacza, że negocjacje zakończą się ustaleniem ostatecznych warunków współpracy. W ocenie zarządu rozstrzygnięcie negocjacji powinno nastąpić w IV kwartale 2017 r" - czytamy dalej w komunikacie.

W maju tego roku zarząd Emperii postanowił o rozpoczęciu poszukiwania inwestora, który miałby wesprzeć spółkę w rozwoju. Informował, że celem zarządu jest zapewnienie wszystkim akcjonariuszom spółki możliwości odsprzedania akcji w wezwaniu ogłoszonym przez inwestora na jednakowych zasadach dla wszystkich akcjonariuszy spółki.

Litewska grupa Maxima prowadzi sieci sklepów detalicznych w Polsce, krajach nadbałtyckich i Bułgarii. W Polsce działa pod marką Aldik.źródło: bankier.pltagi: Emperia, Maxima Grupe,