Wiadomości

Mars Food sfinalizował nabycie Preferred Brands International i Tasty Bite®

Piątek, 03 listopada 2017
Firma Mars Food sfinalizowała dziś transakcję nabycia Preferred Brands International, w pełni zintegrowanego producenta i sprzedawcy naturalnych, gotowych do podgrzania produktów spożywczych kuchni indyjskiej i azjatyckiej z siedzibą w Stamford w stanie Connecticut. Produkty Preferred Brands International sprzedawane są głównie jako marka Tasty Bite®. Firma Preferred Brands International jest w posiadaniu udziałów większościowych spółki podległej w Indiach notowanej na Mumbajskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i Krajowej Giełdzie Papierów Wartościowych w Indiach. Spółka podległa nadal będzie notowana na giełdach po przejęciu.
Portfel marki Tasty Bite® obejmuje szeroki zakres produktów wegetariańskich, w tym indyjskie i azjatyckie przystawki, zestawy mięsne do przyprawiania i podsmażania oraz ekologiczny ryż i soczewicę. Chociaż większość zysków ze sprzedaży wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, firma Preferred Brands International wraz ze spółkami podległymi produkuje także artykuły spożywcze sprzedawane w sklepach w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i w sieciach gastronomicznych w Indiach.

W wyniku transakcji dojdzie do połączenia dwóch solidnych firm spożywczych, które oferują zdrowe, smaczne i wygodne w spożyciu artykuły wnoszące inspirację i radość na talerze na całym świecie. Firma Mars Food, oddział spółki Mars, Incorporated, posiada szeroki portfel marek dobrze znanych klientom z całego świata, włączywszy gotowe przekąski, sypkie ryże i ziarna, sosy, zestawy mięsne, dodatki do posiłków czy przyprawy, w tym UNCLE BEN'S®, MASTERFOODS®, DOLMIO®, SEEDS OF CHANGE® i nie tylko.

Artykuły spożywcze Tasty Bite® produkowane są w zakładzie w Pune w Indiach, a większość wyrobów eksportowana jest do Stanów Zjednoczonych. Firma Preferred Brands International ma także w posiadaniu dobrze prosperujący oddział usług gastronomicznych w Indiach, w ramach których dostarcza artykuły spożywcze do innych wiodących producentów i restauracji szybkiej obsługi.

"Bardzo się cieszę z tego, że udało nam się z pomyślnością przeprowadzić nabycie Preferred Brands International i Tasty Bite®. Już od pierwszego spotkania z firmą byliśmy pod wrażeniem jej portfela, umiejętności i solidnych wartości, które przenikają działalność na wskroś. Dzięki temu możemy realizować założenia naszej misji: lepsze jedzenie dziś, lepszy świat jutro" - skomentowała Fiona Dawson, globalna prezes oddziału spożywczego, napojów i multisprzedaży w firmie Mars.

Firma Morgan Stanley & Co. LLC pełniła rolę doradcy finansowego firmy Mars Food w zakresie nabycia firmy Preferred Brands International. Kancelaria Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP pełniła rolę doradcy prawnego firmy Mars Food, a kancelaria AZB & Partners doradzała w zakresie prawa indyjskiego. Firmę Preferred Brands International reprezentowały firmy Goldman Sachs, The Giannuzzi Group i Shardul Amarchand Mangaldas.

Mars Food

Firma Mars Food jest oddziałem spółki Mars, Incorporated i zatrudnia około 2 000 pracowników w 11 zakładach produkcyjnych. Do firmy Mars Food należy 12 marek, które dostępne są w 28 krajach. Wśród marek w posiadaniu firmy znajdują się takie dobrze znane produkty, jak UNCLE BEN'S®, DOLMIO®, SEEDS OF CHANGE®, MASTERFOODS®, SUZI WAN®, EBLY®, ROYCO®, KAN TONG® i RARIS®. Główna siedziba firmy znajduje się w Brukseli w Belgii, a północnoamerykańska siedziba znajduje się w Chicago w stanie Illinois.

Preferred Brands International i Tasty Bite

Firma Preferred Brands International (PBI) z siedzibą w Stamford w Connecticut produkuje i promuje artykuły Tasty Bite® oraz inne serie naturalnych, wygodnych w użyciu, specjalnych artykułów spożywczych z ponad 100 SKU. Działalność konsumencka Tasty Bite® obejmuje trwałe przystawki kuchni indyjskiej i azjatyckiej, ekologiczne ryże i ziarna, makarony azjatyckie oraz zestawy sosów do przyprawiania i gotowania. Produkty marki dostępne są w większości dużych sklepów spożywczych i supermarketów w Ameryce Północnej, Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

Siedziba usług gastronomicznych Tasty Bite® Foodservice znajduje się w Indiach, a zakres produktów obejmuje sosy i mrożonki. Oddział zdobył wiele wyróżnień jako partner wiodących firm w branży QSR.

Każdy produkt oznaczony marką Tasty Bite® jest całkowicie naturalny. Produkcja wielu produktów jest ekologiczna bez udziału sztucznych składników takich, jak sztuczne konserwanty, barwniki, dodatki smakowe czy modyfikowane generycznie.

Wszystkie artykuły spożywcze produkowane są w spółce podległej PBI w Indiach - Tasty Bite Eatables Ltd (TBEL). Spółka TBEL jest notowana na Mumbajskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (TSTY:IN). Na terenie 33-akrowego zakładu firmy na przedmieściach Pune znajduje się nowoczesny zakład produkcyjny, akredytowane centrum badawcze Tasty Bite oraz centrum szkoleniowe w zakresie rolnictwa i zrównoważonego rozwoju. Firma z oddaniem pracuje nad zachowaniem zrównoważonego charakteru działalności oraz zadowoleniem klienta.

Firma cieszy się nieprzerwanym wzrostem od powstania 23 lata temu.źródło: Mars Food / PAP

tagi: Mars Food, Preferred Brands International, Tasty Bite® ,