Wiadomości

Igor Jeliński nie kieruje już firmą Mieszko S.A.

Czwartek, 26 października 2017
Igor Jeliński złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu w firmie Mieszko S.A.

Igor Jeliński był Prezesem Zarządu Mieszko S.A. od lutego 2015 roku. Pod jego kierownictwem firma z powodzeniem wdrożyła nowe strategie rozwoju, zmieniając dotychczasową ofertę produktową, a także wprowadziła do niej zupełnie nowe produkty.

Na początku 2017 roku firma otworzyła nowy magazyn wyrobów gotowych w Gliwicach, co zoptymalizowało logistykę w spółce. Cała produkcja została też przeniesiona do Raciborza.

Jak podają regionalne dzienniki - "za prezesury I. Jelińskiego pracownicy Mieszka otrzymali pierwsze od lat podwyżki. Niebagatelna była w tym zasługa samego Jelińskiego. Załoga darzyła go zaufaniem i sympatią."

W maju br. podczas uroczystej Gali, Igor Jeliński został uhonorowany prestiżową statuetką "Złoty Paragon" w kategorii "Osobowość Sektora FMCG".

Od dnia 25.10.2017r. funkcję Prezesa MIESZKO S.A. tymczasowo pełni Darius Saikevičius.
Darius Saikevičius jest finansistą, doktorem ekonomii, studiował na Uniwersytetach w Niemczech i na Litwie. Przez niemalże 3 lata był również członkiem Rady Nadzorczej MIESZKO S.A., więc doskonale zna branżę oraz wyzwania jakie stoją przed firmą.

tagi: Igor Jeliński, Mieszko, Prezes, Zozole,